siergiej szojgu
fot. Пресс-служба Президента РФ | CC-BY-SA-4.0

Już od około dwóch tygodni w telewizji i na publicznych wydarzeniach nie ma ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu i szefa sztabu generalnego rosyjskiej armii Walerija Gierasimowa – powiedział w środę doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak.

„Ciekawy informacyjny niuans. Już od prawie dwóch tygodni w telewizji federalnej Rosji i na publicznych protokolarnych wydarzeniach nie ma dwóch kluczowych postaci bloku siłowego Rosji – ministra Szojgu i szefa sztabu Gierasimowa” – napisał Podolak na Telegramie.

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu z powodu Ukrainy ma inne obowiązki. Nie ma teraz czasu na działalność medialną – powiadomił w czwartek przedstawiciel Kremla, zapytany, dlaczego rosyjski szef MON ostatni raz pojawił się publicznie 11 marca.

– Szojgu miał atak serca. Dlatego od połowy marca nie pojawił się publicznie. Szojgu doznał ataku serca po ciężkiej reprymendzie Putina nt. całkowitego niepowodzenia inwazji na Ukrainę. Obecnie przechodzi rehabilitację w Głównym Wojskowym Szpitalu Klinicznym im. N. N. Burdenki. Nie byłoby źle, gdyby umarł.

– napisał doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko w mediach społecznościowych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę