Siewki pomidorów będą rosły niepohamowanie. Daj 1 łyżkę

sadzonka pomidora
fot. Pixabay

Osoby, które latem chcą cieszyć się własnymi pomidorami w ogrodzie, już pomału przyszykowują sadzonki. Każdy chciałby, żeby krzaczki bez przerwy wspaniale się rozwijały, więc warto im w tym pomóc. Dzięki pewnej miksturze sadzonki i korzenie będą rosły jak na dopingu. Nadzwyczajny stymulant wzrostu zrobisz z tego, co masz już w kuchni. Szkoda byłoby nie spróbować.

REKLAMA

Do przygotowania sadzonek są potrzebne nasiona pomidorów i pojemniki wypełnione glebą. Jednak wcale nie trzeba iść do sklepu ogrodniczego po doniczki. Równie dobrze można użyć kubeczków po jogurtach. Siewki też pięknie się wykształcą. Już wtedy warto podbudować młode roślinki dobrą odżywką. Działa zbawiennie na system korzeniowy i wspomaga wzrost.

Idealną odżywkę do sadzonek pomidorów zrobisz za grosze

Domowy specyfik zaopatrzy maleńkie krzaczki w proteiny, potas, fosfor, azot, a także wiele innych mikroskładników. Potrzebujesz mąki ryżowej lub ryżu. Jeśli masz w szafce całe ziarna, to wcześniej je zmiel na proszek.

REKLAMA

W słoiku umieść łyżkę cukru, porządną łyżkę mąki ryżowej i zalej oba składniki 1/2 l ciepłej wody. Potem naczynie zakręć i odstaw na 2-3 dni. Tak przygotowaną miksturę przecedź przez sito i gotowe. Możesz podlewać nią młode roślinki w doniczkach.

Stosowanie odżywki do siewek

Zanim zaczniesz aplikować odżywkę, koniecznie ją rozwodnij. Do jednej dawki nawozu dodaj 5 porcji wody i uzyskanym roztworem podlewaj sadzonki. Obecne w specyfiku substancje pokarmowe pobudzą roślinki do zawiązywania dorodnych korzeni. Gdy przesadzisz je do ziemi docelowej, prędko się przyjmą i będą mniej wrażliwe na choroby.

REKLAMA

Czytaj też: Sieję tylko tę odmianę marchwi. Duża, słodka i nie kumuluje azotanów

Podziel się: