Były szef MON, a także szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz opublikował na Twitterze zdjęcie z okazji kolejnej tzw. miesięcznicy smoleńskiej. Na komentarz zdecydował się Radosław Sikorski.

„Pamiętajmy Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego żonę Marię i wszystkich, którzy polegli nad Smoleńskiem. W dniu 101. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem, musimy podkreślić jak wielką rolę Prezydent Kaczyński przywiązywał do idei silnej, niepodległej Polski” – czytamy we wpisie zamieszczonym przez Macierewicza.

Europoseł PO Radosław Sikorski dosadnie odniósł się do zamieszczonego przez Macierewicza wpisu. Były szef MSZ skrytykował postawę marszałka-seniora, a także zarzucił Lechowi Kaczyńskiemu, to był współwinnym katastrofy.

„Kolejna miesięcznica i kolejne bezczelne kłamstwa szarlatana, który na tragedii zrobił politykę dla siebie i swojej partii. Nie nad tylko pod Smoleńskiem i nie polegli lecz zginęli w wypadku lotniczym, do którego prezydent Lech Kaczyński znacząco się przyczynił. Pod Smoleńskiem także w sensie dosłownym gdyż TU-154M zniżył się w parowie poniżej poziomu lotniska. Co w lotnictwie raczej nie jest przyjętą praktyką. Ale wiem, wiem, prawacki 'umysł’ uważa, że polski pilot, tylko dlatego, że jest polski, nie może popełnić błędów w pilotażu” – napisał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę