foremki silikonowe
fot. screen Youtube / Kitchidy – I Love Baking

Twoje silikonowe foremki do wypieków są mocno przebarwione i chciałbyś je jakoś odnowić? To normalne, że kuchenne akcesoria się brudzą – przecież od ciągłego użytkowania każdy przedmiot z czasem ulega zmianie. Poznaj domowy patent na umycie foremek z silikonu. Dzięki temu będą wyglądały jak nowe.

Jak tanio i skutecznie wyczyścić silikonowe foremki?

Po co wydawać pieniądze na profesjonalne środki do czyszczenia, skoro wszystko, co niezbędne znajdziemy w swojej kuchni? Artykułem, który świetnie poradzi sobie ze wszystkimi zabrudzeniami z silikonowych foremek, jest czarna herbata. Zaparz porządny kubek tego napoju, a potem odstaw go do wystygnięcia. Akcesoria silikonowe umieść w zlewie albo w większym naczyniu i zalej je herbatą. Zaczekaj, aby dokładnie namokły i zacznij przemywać je gąbką.

O ile na silikonowej powierzchni znajdują się jakieś obszary osłonięte spalenizną, to usuń je drucianym zmywakiem lub chropowatą stroną gąbki. Po starannym wyszorowaniu przepłucz każdą foremkę pod bieżącą wodą i połóż na suszarce. Po takiej kąpieli przedmioty będą idealnie czyste i odzyskają dawną barwę. Herbaciana kuracja kosztuje jedynie kilka groszy, co jest dodatkową zaletą.

Czarna herbata ma też inne zastosowanie w kuchni

Aż trudno uwierzyć, że herbata może się przydać do domowych porządków. Jeśli akurat nie masz w domu płynu do naczyń, a zlew jest cały zapełniony brudnymi talerzami i sztućcami, możesz do mycia użyć czarnej herbaty. Ona błyskawicznie rozbija tłustą powłokę i domywa powierzchnię naczyń. Czasami możesz też zafundować taką kąpiel drewnianym przyborom kuchennym. Nie dość, że herbata wzmocni ich koloryt, to dodatkowo zabezpieczy drewno przed destrukcją i butwieniem.

Czytaj też: Jak szybko rozwiązać supeł bez uszkadzania reklamówki? Znakomity trik


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę