generał
fot. Telegraf

Ukraiński portal Telegraf poinformował o śmierci Olega Mitiajewa, rosyjskiego generała elitarnej 150. dywizji strzelców zmotoryzowanych. Były dowódca zginął z rąk sił zbrojnych Ukrainy w nocy z wtorku na środę.

Portal Telegraf opublikował fotografię, na której widać martwego mężczyznę w mundurze i hełmie na głowie. Przekazano, że w 2015 roku był on dowódcą rosyjskich oddziałów dokonujących ataku w Donbasie na wschodzie Ukrainy.

Wiadomość o śmierci generała potwierdził w mediach społecznościowych portal NEXTA, udostępniając jednocześnie jego zdjęcie. „Rosyjski generał dywizji został zabity. Generał Oleg Mitiajew był dowódcą 150. dywizji strzelców zmotoryzowanych” – czytamy.

Centrum Zwalczania Dezinformacji przy Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy przekazało we wtorek, że od początku wojny na Ukrainie śmierć poniosło ośmiu rosyjskich żołnierzy z najwyższego dowództwa wojskowego Federacji Rosyjskiej.

Dodano, że na Ukrainie zginęli: generał dywizji Magomed Tuszajew, generał dywizji Witalij Gierasimow, generał dywizji Andrij Kolesnikow, generał dywizji Andriej Suchowiecki, pułkownik Andrij Zacharow, pułkownik Serhij Porochnia, pułkownik Igor Nikołajew, podpułkownik Jurij Agarkow, pułkownik Mychajło Sofronow.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę