REKLAMA

Jak dbać o włosy?
YouTube | Audrey Victoria

Siwizna to oznaka starzenia się. Niestety, wiele osób jest załamanych, kiedy na ich głowie pojawią się pierwsze siwe włosy. Co więcej, im ciemniejsze włosy naturalne, tym szybciej będzie widać przebijające się siwe refleksy. Jak im zaradzić, aby nie wpadać w kompleksy?

REKLAMA

Idealne napary na pomoc włosom

Jednym ze sposobów na zatuszowanie siwych włosów jest oczywiście ich farbowanie. Nie każdy jednak chce korzystać z tak drastycznych metod. Nie traćmy jednak nadziei, także dla osób, które wolą bardziej naturalne sposoby, znajdzie się ratunek.

Z pomocą przychodzi bowiem płukanka ziołowo-herbaciana. Aby ją przygotować niezbędne będą 2 łyżeczki szałwii, 2 łyżeczki rozmarynu oraz cztery łyżeczki czarnej herbaty. Mieszankę zalewamy dwoma litrami gorącej wody i parzymy przez około 30 minut.

REKLAMA

Po tym czasie napar odcedzamy i możemy go już zastosować na naszych włosach. Płukankę dokładnie wcieramy w skórę głowy i nie spłukujemy przez około pół godziny. Dzięki temu zioła będą mogły zadziałać na nasze włosy i pogłębić ich kolor. Pamiętajmy jednak, że ta mieszanka nadaje się wyłącznie do włosów ciemnych. Jeśli natomiast mamy jasny kolor włosów, to może ona nadać im nieco zielony, niechciany odcień.

Co dla blondynek?

Dla blondynek chcących zwalczyć siwe włosy poleca się natomiast wykorzystanie naparu z rumianku, połączonego z sokiem z jednej cytryny. Taki napar stosujemy na sam koniec mycia włosów i również pozostawiamy go na około pół godziny. Po tym czasie spłukujemy go zimną wodą.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA