policja
fot. Twitter / BorowiakPolicja

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Przemyśla zatrzymali kobietę, którą przyłapano na gorącym uczynku na kradzieży środków higienicznych i artykułów spożywczych, które były przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy. Straty oszacowano na ponad 10 tysięcy złotych.

Do zatrzymania złodziejki doszło w niedzielę 20 listopada. Udało się to dzięki fotopułapce i interwencji funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Stróżowie prawa przekazali, że kobieta ukradła środki higieniczne i artykuły spożywcze dla ukraińskich uchodźców.

– Tuż przed godziną 9:00 funkcjonariusze SOK otrzymali informację o osobie postronnej dokonującej kradzieży w jednym z pawilonów handlowych usytuowanych na peronie nr 3 na stacji PKP – przekazał Witold Flader z komendy regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu.

Zatrzymana 45-letnia mieszkanka Przemyśla miała ze sobą plecak i dwie reklamówki, w których znajdowały się skradzione rzeczy. Co najgorsze, nie była to jej pierwsza kradzież. Przejęte przez nią artykuły wyceniono na ponad 10 tysięcy złotych.

Na początku września do podobnej sytuacji doszło w Toruniu, gdzie do jednego z magazynów włamało się trzech mężczyzn. Ukradli przedmioty o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – produkty spożywcze, przemysłowe, drogeryjne i sprzęt elektroniczny.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!