Klatka schodowa
Fot. Creative Commons

Wstrząsające sceny wydarzyły się w Witkowie w województwie wielkopolskim. W trakcie wizyty duszpasterskiej w jednym z bloków agresywny mężczyzna rzucił się na zaledwie 9-letniego ministranta, któremu nie spodobała się obecność księdza.

Tradycyjnie po zakończeniu świąt Bożego Narodzenia w domach wiernych zaczęli się pojawiać księża. Podczas tzw. kolęd duchowni i ministranci odwiedzają parafian, aby odbyć z nimi wspólną modlitwę i porozmawiać na różne tematy.

Kapłani odwiedzają wiele osiedli w polskich miastach. Tradycja zakłada, że w pierwszej kolejności do drzwi pukają ministranci, dzięki czemu mogą się dowiedzieć, czy mieszkańcy wyrażają chęć przyjęcia księdza w swoje progi.

Groźnie zakończyła się taka wizyta w Witkowie w Wielkopolsce. Ksiądz zawitał tam z wizytą duszpasterską na jednym z osiedli mieszkaniowych. Wraz z nich było dwóch ministrantów w wieku 14 i 9 lat, którzy mieli się dowiedzieć, czy dane rodziny chcą takich odwiedzin.

Po zapukaniu do jednego z mieszkań, drzwi otworzył im agresywny mężczyzna, który zaczął ich wulgarnie wyzywać. Po chwili wpadł w szał – chwycił młodszego ministranta za szyję i przydusił do ściany, wyzywał go i kazał wypie***lać – relacjonuje czytelnik lokalnego portalu witkowo.eu.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę