Skandal podczas pokazu garnków. Interweniowała policja

Garnki
Fot. Pixabay.com

W jednej z restauracji na terenie Gorzowa Wielkopolskiego zaplanowany był pokaz garnków dla seniorów. Spotkanie jednak się nie odbyło, bowiem przerwali je aktywiści, którzy chcieli ostrzec starsze osoby przed oszustwem.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek 25 listopada w Restauracji Radosna w Gorzowie Wielkopolskim. Portal gorzowianin.com informuje, że do lokalu weszła grupa aktywistów, aby ostrzec seniorów, że mogą paść ofiarami oszustów.

Gorzowska aktywistka z Fundacji Warto Być Równym nad Wartą Monika Drubkowska opowiedziała, że w lokalu byli obecni właściciele. Mężczyzna postanowił zamknąć w środku zarówno aktywistów, jak i 30 seniorów.

– Właściciel restauracji zaczął nas straszyć, że wezwie policję i zamknął drzwi. Nie chciał nas wypuścić ze środka przez kilkanaście minut. Mówił seniorom, którzy pojawili się w lokalu, że pokaz nie odbył się przez nas. Starsze osoby były spanikowane i nie wiedziały co się dzieje – opowiada Monika Drubkowska w rozmowie z portalem gorzowianin.com.

REKLAMA

Ostatecznie właściciel odwołał policję, ale aktywiści sami wezwali patrol policji. – Z racji tego, że czekaliśmy na przybycie funkcjonariuszy dosyć długo, to pojechaliśmy na komendę złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, jakim było bezprawne pozbawienie wolności kilkudziesięciu osób. Mam łącznie czterech świadków w sprawie, w tym dwóch dziennikarzy – relacjonuje Monika Drubkowska, cyt. przez portal gorzowianin.com.

Podziel się: