Garnki
Fot. Pixabay.com

W jednej z restauracji na terenie Gorzowa Wielkopolskiego zaplanowany był pokaz garnków dla seniorów. Spotkanie jednak się nie odbyło, bowiem przerwali je aktywiści, którzy chcieli ostrzec starsze osoby przed oszustwem.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek 25 listopada w Restauracji Radosna w Gorzowie Wielkopolskim. Portal gorzowianin.com informuje, że do lokalu weszła grupa aktywistów, aby ostrzec seniorów, że mogą paść ofiarami oszustów.

Gorzowska aktywistka z Fundacji Warto Być Równym nad Wartą Monika Drubkowska opowiedziała, że w lokalu byli obecni właściciele. Mężczyzna postanowił zamknąć w środku zarówno aktywistów, jak i 30 seniorów.

– Właściciel restauracji zaczął nas straszyć, że wezwie policję i zamknął drzwi. Nie chciał nas wypuścić ze środka przez kilkanaście minut. Mówił seniorom, którzy pojawili się w lokalu, że pokaz nie odbył się przez nas. Starsze osoby były spanikowane i nie wiedziały co się dzieje – opowiada Monika Drubkowska w rozmowie z portalem gorzowianin.com.

Ostatecznie właściciel odwołał policję, ale aktywiści sami wezwali patrol policji. – Z racji tego, że czekaliśmy na przybycie funkcjonariuszy dosyć długo, to pojechaliśmy na komendę złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, jakim było bezprawne pozbawienie wolności kilkudziesięciu osób. Mam łącznie czterech świadków w sprawie, w tym dwóch dziennikarzy – relacjonuje Monika Drubkowska, cyt. przez portal gorzowianin.com.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę