Skandal w domu dziecka. 19-latka nakłaniała koleżanki do prostytucji

jak namierzać wyłączony telefon po IMEI
fot. Pxhere

Skandaliczne informacje napływają z Zagłębia Miedziowego. Podopieczne jednego z tamtejszych domów dziecka trudniły się prostytucją, natomiast organizatorką całego „biznesu” była 19-letnia Wiktoria K., która usłyszała już zarzuty.

REKLAMA

Z informacji przekazanych przez Radio Wrocław wynika, że organizująca „prostytucyjny biznes” 19-letnia Wiktoria K. również była wychowanką tego ośrodka. Prokuratura postawiła jej zarzuty, wśród których znalazło się między innymi sutenerstwo.

Liliana Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Legnicy przekazała, że w tym przypadku nie można jednak mówić o zmuszaniu innych do nierządu. Dziewczyny, które zgodziły się brać udział w „biznesie”, robiły to świadomie i liczyły na zarobienie pieniędzy.

19-latka może trafić do więzienia na 20 lat

Wiktoria K. nagrywała na telefon filmy erotyczne z udziałem koleżanek, po czym sprzedawała je innym. Prokurator wyjaśniła, że pomagała też założyć koleżankom konta na portalach dla dorosłych, a także organizowała im pierwszych klientów. Za to wszystko czerpała korzyści finansowe.

REKLAMA

Do spotkań z klientami dochodziło poza terenem ośrodka wychowawczego. Cały proceder trwał jednak tylko pięć dni, ponieważ wychowawcy zorientowali się, że dziewczyny znajdowały się pod wpływem narkotyków. 19-latka odpowiednie również za sprzedaż koleżankom nielegalnych substancji. Łącznie grozi jej do 20 lat więzienia.

Podziel się: