Skandal w warszawskim tramwaju. Senior popisał się nietolerancją wobec pasażera [WIDEO]

Tramwaj
Fot. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich Twitter

Do szokujących scen doszło w środku dnia w jednym z tramwajów w Warszawie. Starszy mężczyzna wykrzykiwał w stronę młodego pasażera nacjonalistyczne i antysemickie hasła. Pojawiły się słowa o „Żydach” i „rdzennych Polakach”.

REKLAMA

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zamieścił na swoim profilu w mediach społecznościowych fragment awantury, do której doszło w miejskim tramwaju w biały dzień.

Starszy, nieco agresywny mężczyzna wykrzykiwał w stronę znacznie młodszego pasażera nacjonalistyczne treści. „Nie próbuj mnie ubliżać ty, Żydzie” – krzyczy, wygrażając palcem w stronę młodego mężczyzny.

REKLAMA

W dalszej części wypowiedzi senior mówił o „rdzennych Polakach”, Niemcach i wampirach energetycznych. Młodszy pasażer próbował bronić się przed zarzutami, a pewnym momencie wprost zapytał: „człowieku, co ty p……lisz?”.

– Atak „rdzennego polaka” na młodego chłopaka o ciemnych włosach i oliwkowym kolorze skóry. Rasista rozpoznał w nim Żyda i zaczął go z tego powodu atakować. Czy ktoś z Państwa jest w stanie zidentyfikować miasto z którego pochodzi nagranie? Przygotowujemy zawiadomienie do policji – czytamy na profilu OMZRiK.

Udostępnij: