Rekolekcje
Fot. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich Twitter

Do mediów społecznościowych trafiło kontrowersyjne nagranie z rekolekcji młodzieży w Toruniu. Na filmie widać, jak mężczyzna szarpie przed ołtarzem kobietę, która ma sobie jedynie bieliznę i koszulę.

Rekolekcje zostały zorganizowane w ostatni poniedziałek w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Toruniu przez Kurię Diecezji Toruńskiej. Portal tylkotorun.pl informuje, że odbyły się w formie „przedstawienia”.

Na filmie z rekolekcji słychać takie sformułowania, jak „Zamknij ryj, szmato! Ty nie jesteś człowiekiem, rozumiesz? Jesteś moim kundlem”. To w zupełności wystarczy, aby ocenić, jak skandaliczny przebieg miało wydarzenie.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opisał z kolei, że mężczyzna rozbierał młodą dziewczynę, zdejmował jej spodnie i zakładał na szyję obrożę. Potem ciągnął ją przez kościół i nazywał „szmatą”. Potem widać, jak kładzie ją na kościelnej posadzce, kopie i uderza, krzycząc przy tym na nią i poniżając.

Ksiądz Mariusz Wojnowski, który jest ich organizatorem, udzielił komentarza portalowi tylkotorun.pl. – O poprowadzenie rekolekcji poprosiliśmy grupę z zewnątrz, spoza naszej diecezji. To pierwsze takie rekolekcje miejskie dla uczniów szkół ponadpodstawowych. A to młodzież poszukująca i jest potrzeba, aby w dobrym tonie przeprowadzić dla nich rekolekcje – tłumaczył.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę