REKLAMA

Fot.Wikimedia Commons/Jarosław Roland Kruk / Wikipedia/CC-BY-SA-3.0
Fot.Wikimedia Commons/Jarosław Roland Kruk / Wikipedia/CC-BY-SA 3.0

Minister Sprawiedliwości, Adam Bodnar, zareagował na kontrowersyjne wypowiedzi Jana Pietrzaka, który w swoim wystąpieniu na antenie Telewizji Republika odnosił się do kwestii nielegalnych imigrantów. Polityk zadeklarował „zajęcie się sprawą” oraz wszczęcie śledztwa wobec satyryka.

REKLAMA

Podczas swojego udziału jako gość w serwisie informacyjnym, 86-letni piosenkarz w rozmowie z Katarzyną Gójską komentował rzekome „niemieckie panowanie w Polsce”.

– Nie wstępowaliśmy do Unii Europejskiej po to, żeby pod dyktando Niemców pracować. A wszystkie fakty, które oni wykonują (zdaniem Pietrzaka aktualna władza – red.) w tak krótkim czasie, są antypolskie zdecydowanie – twierdził.

REKLAMA

Skandaliczna wypowiedź Pietrzaka. Reaguje Adam Bodnar

W kontynuacji swojej wypowiedzi, Jan Pietrzak podjął temat „okrutnego żartu” związanej z przymusową relokacją imigrantów z Niemiec do Polski. Satyryk przedstawił swoją ironiczną wizję sytuacji, sugerując scenariusz, w którym imigranci mieliby być przymusowo przeniesieni do Polski z Niemiec.

– Oni liczą na to, że Polacy są przygotowani, bo mamy baraki. Mamy baraki dla imigrantów w Auschwitz, Majdanku, Treblince, Stutthofie. Mamy dużo baraków zbudowanych tu przez Niemców. Tam będziemy tych imigrantów wpychanych nam nielegalnie przez Niemców. Nielegalni nie są ci ludzie, którzy uciekają do lepszego świata. Nielegalne są te władze, które ich wpuszczają, czyli nielegalni są Niemcy, ich hasło witające przybyszów było nielegalne, pozatraktatowe – mówił.

REKLAMA

Słowa Jana Pietrzaka wywołały burzę. Reaguje minister sprawiedliwości

Ogromna fala krytyki spadła na wypowiedź satyryka, wywołując burzę komentarzy w mediach społecznościowych. Adam Bodnar, szef resortu sprawiedliwości, stanął wśród głosów krytyki, zapowiadając podjęcie konsekwencji prawnych w związku z treścią wypowiedzi satyryka.

– Poprosiłem Prokuratora Krajowego Dariusza Barskiego o zajęcie się sprawą wypowiedzi Jana Pietrzaka na antenie Telewizji Republika oraz o wszczęcie śledztwa” – napisał.

Muzeum Auschwitz także zareagowało na „okrutny żart” wypowiedziany przez satyryka, który wywołał wiele kontrowersji w mediach społecznościowych.

źródło: interia.pl

REKLAMA