Skandaliczne zachowanie kierowcy. Prawie wjechał w tłum pasażerów [WIDEO]

Kierowca
Fot. KWP w Bydgoszczy

Do absolutnie skandalicznego zdarzenia drogowego z udziałem kierowcy mercedesa doszło w Bydgoszczy. Jeden ze świadków nagrał jego zachowanie, po czym przekazał je policjantom. Teraz kierującemu grozi kara nawet do 30 tysięcy złotych.

REKLAMA

Incydent wydarzył się 5 marca na przy ulicy Focha. Kierowca mercedesa nie zatrzymał się przed przystankiem wiedeńskim, pomimo wysiadających z tramwaju pasażerów. Mężczyzna kontynuował jazdę i manewrował między pieszymi, stwarzając tym samym spore zagrożenie.

– To niebezpieczne zachowanie zarejestrowane kamerką samochodową wpłynęło na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”. Kierującemu grozi grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych – czytamy w komunikacie policji.

Policja przypomina o ostrożności przed przystankami

Zachowanie kierującego mercedesem było o tyle niebezpieczne, że w przypadku przystanku wiedeńskiego, kierowcy samochodów muszą wykazać się ostrożnością i cierpliwością. Jego konstrukcja polega na podniesieniu jezdni do poziomu chodnika. W tym przypadku nie zostały zachowane kwestie bezpieczeństwa.

REKLAMA

– Kierowcy muszą zachowywać szczególną ostrożność w okolicy przystanków tramwajowych, a co za tym idzie powinni zwolnić i obserwować, czy pieszy nie wychodzi zza tramwaju na jezdnię. W przypadku przystanków wiedeńskich wyniesiona platforma jezdni dodatkowo wymusza zwolnienie. Ponadto kierowcy powinni poczekać za tramwajem aż ten wypuści i wpuści wszystkich pasażerów – instruują mundurowi.

Podziel się: