REKLAMA

zakonnik
fot. Unsplash

Lokalny portal informacyjny z Gorlic przekazał, że w jednej ze szkół podstawowych miało dochodzić do skandalicznych scen. Uczący dzieci religii ksiądz miał je straszyć „piekłem i diabelską zemstą”. Na tym jednak nie koniec rewelacji.

REKLAMA

Jak przekazał serwis gorlice.naszemiasto.pl, pewien ksiądz pracujący w szkole podstawowej w Gorlicach miał się dopuścić skandalicznego zachowania. Niewykluczone, że poniesie w zawiązku z nimi konkretne konsekwencje.

Uczniowie, którzy obchodzili Halloween, mieli usłyszeć od duchownego groźby w postaci straszenia piekłem i diabelską zemstą. Miało się nawet zdarzać tak, że na lekcji religii rzucał w dzieci gąbką i kredą, a przy tym nie stronił od wulgaryzmów. Kapłan groził też dziewczynkom, że w przyszłości poronią.

REKLAMA

Lokalny serwis przekazał, że do dyrekcji trafił list od jednego z rodziców z oskarżeniami na zachowanie księdza. Dyrekcja potwierdziła, że otrzymała takie pismo, jednak nie zdradziła, co znalazło się w jego treści.

– Zobowiązywaliśmy dyrektora podległej nam placówki do pilnego podjęcia działań w celu wyjaśnienia tego niedopuszczanego naszym zdaniem zachowania katechety – mówił dla gorlice.naszemiasto.pl Wojciech Zapłata, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

REKLAMA

REKLAMA