Skażona woda w kranach u 30 tys. osób!

Alarm skażenia wody w kranach bakteriami coli otrzymało 30 tys. osób. Woda pochodzi z instalacji Wodociągu Publicznego Wieliczka. Nie nadaje się do spożywania przez ludzi.

   

Państwowa Powiatowa Inspektor Sanitarna zakazała wykorzystywania wody skażonej. Sytuacja dotyczy mieszkańców Wieliczki z wyłączeniem os. Krzyszkowice, Czarnochowic, Śledziejowic, Strumian, Zabawy, Sułkowa, Kokotowa (bez Kolonii Kokotowskiej) i Lednicy Górnej. Woda z Wieliczki jest dostarczana także do budynków zlokalizowanych w Krakowie przy ulicach: Bogucickiej 34-106A, Kłaka 4-6, Koprowej 1-12, Letniej 13-27, Nad Serafą 18-56B, Pod Pomnikiem 1-51G, Potrzask 90-102, Pronia 5-20, Stolarza 28D, Śliwy 5-12, Wielickiej 250-285A, Zolla 2-62 i Wygoda 62-69.

Jak informują służby, woda nie nadaje się ani do picia, ani do przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń kuchennych i sztućców. Może być wykorzystywana wyłącznie do celów sanitarnych.

   

Redakcje RadioZET.pl i PAP informują, że obecnie trwają prace oczyszczające i uzdatniające wodę w wielickim wodociągu. Woda dostarczana jest mieszkańcom beczkowozami. W weekend udostępnione będą dodatkowe miejsca poboru wody pitnej w: Szkole Podstawowej nr 4 w Krzyszkowicach, Szkole Podstawowej w Węgrzcach Wielkich i Szkole Podstawowej w Sierczy. Mieszkańcom wydawana będzie też 5-litrowa woda butelkowana.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News