Jak usunąć plamę z wosku?
YouTube | Md. Mridul Kabiraz

Wiele osób uwielbia klimat, który zbudowany jest przez zapalone świece. Często jednak gaszenie świec lub ich podpalanie kończy się brzydkimi plamami z wosku, które pojawiają się na naszych ubraniach, pościeli lub też kanapie. Istnieją skuteczne metody na  zniwelowanie nieestetycznych plam. Portal Polki podpowiada, jak je usunąć.

Jak usunąć plamy z wosku?

Jedna z najbardziej skutecznych metod opiera się na wykorzystaniu żelazka oraz pergaminu. Arkuszem papieru pergaminowego przykrywamy plamę z wosku, a następnie dokładnie prasujemy to miejsce żelazkiem do momentu, aż cały wosk nie przejdzie na pergamin. Następnie delikatnie odklejamy papier od ubrania i gotowe!

Skuteczne okaże się także włożenie ubrania do zamrażalnika i zostawienie go tak na kilka godzin. Kiedy wosk zamarznie, niezwykle łatwo będzie wykruszyć go z ubrania i po plamie nie będzie śladu.

Nie tylko na ubraniach!

Jeśli natomiast plama z wosku powstała na drewnianych meblach to z pomocą przychodzi nam lód. Na plamę przykładamy kostkę lodu, a kiedy wosk będzie zimny to z łatwością zdrapiemy go z drewnianej powierzchni.

Do usunięcia plamy z podłogi lub mebli może przydać się także suszarka do włosów. Za jej pomocą rozgrzejemy wosk, który potem zetrzemy przy pomocy ręcznika papierowego czy chusteczki higienicznej. Jeśli po wosku zostanie tłusta plama, to miejsce możemy przemyć wodą z octem.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!