Srebrna biżuteria ma to do siebie, że po pewnym czasie na powierzchni pojawia się czarny nalot. Nie oznacza to, że taką biżuterię trzeba wyrzucić. Czyszczenie srebra nie jest aż tak trudne, a dzięki domowym sposobom pozbędziesz się patyny ze srebra w szybki i skuteczny sposób.

Z pomocą przy czyszczeniu srebra przychodzą m.in. pasty do zębów, mleko i kurze jaja. Najbardziej popularnym sposobem jest czyszczenie srebra pastą do zębów. Pasta nie może zawierać dużej ilości sodu, bo niszczy srebro. Nie wolno używać również past z działaniem wybielającym. Pastę do zębów należy wcierać bawełnianą szmatką.

Przy czyszczeniu srebra można skorzystać z mocy kurzych jaj. Najpierw należy ubić pianę z białka, a następnie nanieście ją na powierzchnię srebra. Przez pewien czas trzeba pocierać ją flanelą, a następnie spłukać pianę letnią wodą.

Jak informuje gazeta.pl kolejną metodą wykorzystywaną do czyszczenia srebra jest kwaśne mleko. Najpierw srebro należy umyć mydłem a później wrzucić je na pół godziny do kwaśnego mleka. Po zabiegu należy srebro wypolerować szmatką.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna