Jak usunąć naklejki z szyb?
YouTube | *How To* Channel

Problem usuwania naklejek z szyb jest szczególnie bliski rodzicom. Ich pociechy nieustannie naklejają samoprzylepne ozdoby na lustrach czy oknach w całym domu. Problem pojawia się wtedy, kiedy naklejki trzeba usunąć, a nie jest to najprostsze zadanie.

Jakie sposoby wykorzystać?

Jak podpowiada portal Dom w Porządku, jednym z najskuteczniejszych patentów na usunięcie naklejek z luster i szyb jest ich podgrzanie. W tym celu warto wykorzystać suszarkę do włosów lub parownicę. Strumień powietrza ustawiamy tak, aby był ciepły, ale nie parzący. Następnie nagrzewamy naklejkę przez około 3 minuty. Jeśli po tym czasie brzeg naklejki odkleja się bez przeszkód, możemy wstrzymać ogrzewanie.

Naklejkę odklejamy przy pomocy paznokci, starej kardy kredytowej, skrobaczki do kuchni czy skrobaczki do szyb. Warto jednak pamiętać, aby żaden z tych przedmiotów nie posiadał ostrych krawędzi, bowiem może to doprowadzić do porysowania szyby.

Namaczanie jest również skuteczne

Innym, również skutecznym sposobem okazuje się być rozmaczanie naklejki. Na niechcianą ozdobę nakładamy sporą ilość wody, którą uprzednio wymieszaliśmy z płynem do mycia naczyń. Zabieg powtarzamy co kilka minut, przez około 2 godziny. Po tym czasie naklejka powinna bez problemu dać się zmyć z szyby.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę