Jak usunąć plastelinę?
YouTube | Scorpio

Każdy, kto ma dzieci, doskonale wie, że uwielbiają one bawić się plasteliną. Niestety, masa często zostaje rozdeptana czy też wciśnięta w najmniej odpowiednie miejsca, takie jak np. meble, dywany czy ubrania. Portal Dom w Porządku podpowiada, jak usunąć plastelinę z takich miejsc.

Jak usunąć plastelinę z dywanu?

Nie da się ukryć, że usunięcie plasteliny z dywanu niejednokrotnie graniczy z cudem. Kiedy jesteśmy właścicielami dywanu o długich, puchowych włosach, zadanie robi się jeszcze trudniejsze. Usuwanie plasteliny z takiego miejsca powinniśmy zacząć od zeskrobania jak największej jej ilości przy pomocy plastikowego nożyka. Aby uzyskać lepszy efekt, najlepiej będzie schłodzić plasteliną np. przy pomocy kostek lodu. W celu usunięcia resztek z naszego dywanu, warto przetrzeć plamę gąbką lub też ścierką, którą uprzednio nasączymy w alkoholu.

Sposoby na usunięcie plasteliny z ubrań

Niełatwe jest także usunięcie plasteliny z ubrania. Tutaj możemy jednak wykorzystać dwa sposoby. Jednym z nich jest wykorzystanie wysokiej temperatury. W tym celu możemy posłużyć się żelazkiem. Na plastelinę nakładamy kartkę papieru, a następnie prasujemy przy użyciu wysokiej temperatury. Jeśli po usunięciu zostanie tłusta plama, to warto ją przetrzeć mokrą ściereczką nasączoną alkoholem, a następnie uprać ubranie w pralce.

Drugim sposobem jest natomiast zastosowanie niskiej temperatury. W takim przypadku ubranie ubrudzone plasteliną wkładamy do zamrażalnika na noc, a następnie rano wykruszamy plastelinę z ubrania. Do tego celu warto użyć tępego, plastikowego noża.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!