Jak pozbyć się ślimaków
YouTube | The Pet Collective

Kiedy ziemia w naszym ogrodzie zrobi się nieco wilgotna, w mig pojawiają się w nim ślimaki. Niestety, zwierzęta te powodują, że nasze rośliny stają się słabe i zapadają na wiele chorób. Dodatkowo cały ogród usłany jest dość nieestetycznymi pasmami śluzu. Jak zatem poradzić sobie ze ślimakami i raz na zawsze pozbyć się ich z naszej posesji?

Rośliny, które mogą nam pomóc

Jak podaje portal Wirtualna Polska, podstawowym sposobem na eliminację ślimaków z naszego ogrodu jest dbałość o porządek. Warto zatem regularnie kosić trawę, sprzątać zalegające liście czy niszczyć miejsca, które mogą stanowić idealną kryjówkę dla tych zwierząt.

Skuteczne jest także zasadzenie w naszym ogrodzie roślin, które są naturalnymi wrogami ślimaków. Mięczaki nie lubią bowiem czarnego bzu, krwawnika pospolitego, tymianku, szałwii oraz macierzanki. Warto zatem wykorzystać je do zbudowania naturalnej ochrony przed ślimakami.

Piwna pułapka

Co ciekawe, skuteczną pułapkę na ślimaki możemy także przygotować przy pomocy piwa! Alkoholowy napój wlewamy do kilku małych pojemniczków, a następnie dodajemy odrobinę cukru. Miseczki rozstawiamy w różnych miejscach w naszym ogrodzie. Ślimaki w mig zostaną zwabione do pułapek, a my łatwo usuniemy je z posesji wynosząc mięczaki daleko od naszego domu, w miejsce gdzie będą mogły żerować bez robienia szkód.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!