Kaczyński zapowiedział trasę Przyszłość to Polska. Jej twarzą będzie Beata Szydło
fot. Silar | CC BY-SA 3.0

Kampania wyborcza rusza z kopyta! Przed nami bardzo emocjonujący politycznie weekend, który swoim przemówienie zainaugurował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W piątek 10 marca szef PiS zapowiedział m.in. start trasy polityków jego partii po Polsce. W ramach wyborczego tournée pod hasłem „Przyszłość to Polska” ważni członkowie partii rządzącej ruszą we wszystkie strony kraju, aby przekonywać do swoich racji wyborców. Jak zwykle po przemówieniu Kaczyńskiego w sieci zawrzało!

„Lata naszych rządów pokazały, że program można realizować i zmieniać Polskę. Po 2015 r. ustrój gospodarczo-społeczny bardzo się zmienił. Mechanizm eksploatacji dóbr państwowych został zlikwidowany” – zaczął pewnie Jarosław Kaczyński, cytuje „Super Express”. Na tym prezes Prawa i Sprawiedliwości nie zamierza kończyć i już zapowiedział, że jego partia będzie zaciekle walczyła o trzecią kadencję, aby kolejne 4 lata rządzić Polską.

„Przed nami nowe wyzwania – stawia je także trwająca wojna na Ukrainie. Nasi przedstawiciele, na czele z Premierem Mateuszem Morawieckim ruszają w objazd po Polsce. Będziemy rozmawiać i tworzyć plan działania” – dodał prezes PiS.

Beata Szydło wraca do politycznej gry. Posłowie opozycji wzburzeni wystąpieniem Kaczyńskiego

Co ciekawe, główną twarzą tegorocznej kampanii ma być… Beata Szydło. Wydawało się, że była premier już dawno poszła w odstawkę na rzecz premiera Mateusza Morawieckiego. Tymczasem, w czasie konferencji inaugurującej trasę, Kaczyński wyróżnił Szydło, zaraz po przemówieniu podchodząc bezpośrednio do niej, a jednocześnie omijając Morawieckiego i Jacka Sasina – podaje „Super Express”.

Nie trzeba było długo czekać, aż w sieci wybuchnie burza, będąca reakcją opozycji na śmiałą ofensywę wyborczą prezesa PiS. Politycy ochoczo komentowali wystąpienie prezesa, nie szczędząc złośliwości!

„Jarosław Kaczyński właśnie ogłosił, że drużyna PiS rusza w Polskę. Najpierw przyjdzie do leżących na korytarzach sejmowych niepełnosprawnych, później pójdzie na targowiska, gdzie kilo papryki jest droższe od mięsa. Tak właśnie rządzicie. Hipokryci” – napisał na Twitterze poseł Lewicy Tomasz Trela.

„Kaczyński powinien jeździć po Polsce i przepraszać ludzi. Za nienawiść, za złodziejstwo, za afery, za kłamstwa, za kryzys, drożyznę, inflację. Sporo tego. Może wyrobi się do jesieni…” – napisał z kolei w podobnym tonie sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę