Słuchawka prysznicowa jak nowa! Jak skutecznie wyczyścić urządzenie?

Słuchawka prysznicowa jak nowa!
YouTube | Shelly Savings

Słuchawka prysznicowa, na której osadził się kamień jest nie tylko nieestetyczna, ale także nie spełnia swojej funkcji. Niestety, kiedy otwory są zatkane, woda nie leci równomiernie, a nawet rozpryskuje się na boki powodując zachlapanie całej łazienki!

REKLAMA

Domowy sposób na skuteczne wyczyszczenie słuchawki!

W sklepach można dostać mnóstwo środków, które pomogą nam skutecznie odkamienić słuchawkę. Niestety, środki te są zazwyczaj drogie, a dodatkowo zawierają środki chemiczne, które mogą nas uczulić. Warto zatem skorzystać ze sprawdzonych, domowych sposobów na przywrócenie słuchawki do stanu użyteczności.

Wystarczą tylko dwa składniki!

Na początku warto rozkręcić słuchawkę dzięki czemu wygodniej będzie nam ją wyczyścić. Następnie przygotowujemy roztwór octu i wody w proporcjach 1:1. Przygotowaną miksturę wlewamy do miski i umieszczamy w niej słuchawkę. Sprawdźmy jednak czy wszystkie otwory są zamoczone w roztworze. Najlepiej jest zostawić słuchawkę na całą noc. Rano wyjmujemy ją z miski i dokładnie płuczemy ciepłą wodą. Jeśli na otworach pozostał jeszcze kamień, szybko możemy usunąć go za pomocą szczoteczki do zębów lub wykałaczki. Gotowe! Słuchawka znów jest jak nowa!

REKLAMA

Udostępnij: