Słuchawki douszne – jak wybrać?

Słuchawki douszne to niezastąpione akcesoria wszystkich melomanów, miłośników aktywności fizycznej oraz osób, które z racji wykonywanego zawodu rozmawiają dużo przez telefon. Czym kierować się podczas wyboru słuchawek dousznych?

Przewodowe czy bezprzewodowe słuchawki douszne?

Słuchawki mogą występować w dwóch wersjach: nausznych lub dousznych. Różnica między nimi polega przede wszystkim na tym, że w wersji nausznej ma się do czynienia z miękkimi poduszeczkami nakładanymi na uszy podobnie jak nauszniki. W przypadku słuchawek dousznych cała małżowina i płatek ucha pozostają odkryte. Przed zakupem warto zdecydować, czy mają być one przewodowe czy bezprzewodowe. Te pierwsze są dość klasycznym rozwiązaniem, lecz nie sprawdzą się u osób uprawiających sport, np. bieganie. Słuchawki Bluetooth douszne bez problemu łączą się ze wszystkimi używanymi sprzętami, w tym ze smartfonem, laptopem, telewizorem czy konsolą do gier. Jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ kable nie ograniczają ruchów. Dlatego też idealnie nada się także np. podczas prowadzenia samochodu lub jazdy na rowerze.

Najważniejsze parametry słuchawek dousznych

Na rynku nowoczesnych sprzętów do słuchania muzyki można znaleźć bardzo szeroki wybór różnego rodzaju słuchawek dousznych. Aby działały one sprawnie i długo, a ponadto zapewniały dobre brzmienie, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Jednym z nich jest mikrofon. Musi być czuły, aby zapewnić wysoką jakość rozmowy. Nie mniej ważna jest regulacja głośności. Za pomocą jednego przycisku można wyciszyć lub pogłośnić muzykę. Ważne jest również pasmo przenoszenia – im jest szersze, tym lepiej. Warto zwrócić uwagę także na to, czy producent oferuje etui w zestawie. Wówczas istnieje mniejsze ryzyko zgubienia słuchawek. Znacznie lepiej sprawdzają się w praktyce słuchawki znanych marek. Są one nieco droższe, jednak cechują się dłuższą żywotnością. Za najtańsze modele trzeba zapłacić około 40 złotych, natomiast te bardziej profesjonalne mogą kosztować kilkukrotnie więcej.

Dla wielu użytkowników równie ważny co funkcjonalność jest design słuchawek. Na szczęście producenci oferują je w wielu kolorach i wzorach, co z pewnością zadowoli zarówno zwolenników klasycznych wzorów, jak i osoby, które pragną wprowadzić w swoje życie więcej koloru i różnorodności. Słuchawki douszne sprawdzą się doskonale, jeśli szuka się modeli niewielkich i dyskretnych.

Podziel się: