Doceniany przez nasze babcie i prababcie smalec z gęsi wraca do łask. Ma wiele zdrowotnych właściwości, które często są wykorzystywane w medycynie niekonwencjonalnej.

Na co działa smalec z mięsa gęsiego?

Zapobiega miażdżycy i ma dobry wpływ na serce. Szczególnie powinny go regularnie stosować osoby z nadciśnieniem i otyłością. Smalec bardzo dobrze rozgrzewa, więc jest skutecznym sposobem na kaszel i przeziębienie. Można go dodać do herbaty i pić przynajmniej dwa razy dziennie.

Jak informuje portal cotozachoroba.pl, gdy dziecko ma problemy z górnymi drogami oddechowymi, warto podawać mu ciepłe mleko z dodatkiem smalcu i miodu. Tak robiły nasze babcie, i to rzeczywiście przynosiło skutek. Kiedyś również smarowano klatkę piersiową dzieci smalcem podczas choroby, dzięki czemu osiągało się efekt rozgrzewający i łagodzący kaszel. Smalec w połączeniu z olejkiem rycynowym, dobrze działa na zwyrodnienia stawów kolanowych i biodrowych, jak również kręgosłup i miejsca objęte reumatyzmem.

Jak zrobić okład ze smalcu? 50 g ząbków czosnku należy zetrzeć na tarce i wymieszać je z 1 szklanką podgrzanego gęsiego smalcu. Taką mieszkankę należy położyć na objęte chorobą miejsce (np. klatkę piersiową, kolano, biodro) i owinąć bandażem. Całość przykryć grubym ręcznikiem i pozostawić na całą noc.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę