Śmierć 34-letniego mężczyzny podczas interwencji policji

Prokuratura Rejonowa w Siedlcach (woj. mazowieckie) wyjaśnia okoliczności interwencji podjętej przez dwóch policjantów, w której brał udział agresywny mężczyzna w wieku 34 lat. Mężczyzna zmarł po użyciu przez funkcjonariuszy wobec niego gazu i skuciu go kajdankami.

   

Szefowa Prokuratury Rejonowej w Siedlcach Katarzyna Wąsak poinformowała w poniedziałek (27 lipca), że policja przekazała organom śledczym materiały, które dotyczyły piątkowej (24 lipca) interwencji na jednej z posesji w Siedlcach.

– W tej chwili trwają czynności dowodowe. Prokurator przesłuchuje w charakterze świadków rodziców 34-latka. W południe ma być przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny, aby ustalić przyczyny jego zgonu” – powiedziała prokurator Wąsak.

   

Jak poinformowała mazowiecka komenda policji, do interwencji doszło w piątek na jednej z posesji w Siedlcach. Policjantów wezwała matka agresywnie zachowującego się 34-latka.

Z relacji policji wynika, że funkcjonariusze przyjechali na miejsce interwencji i zastali mężczyznę zachowującego się agresywnie oraz nie reagował na wydawane mu polecenia. Mężczyzba uderzył w twarz jednego z funkcjonariuszy. Wtedy wówczas policjanci użyli wobec niego gazu, po czym założyli mu kajdanki. W pewnej chwili mężczyzna zaczął słabnąć i tracić przytomność. 34-latek pomimo udzielonej pomocy zmarł. Na miejsce zdarzenia wezwano prokuratora.

   

Według wstępnych ustaleń, policjanci już wcześniej niejednokrotnie podejmowali interwencje w związku z agresywnym zachowaniem 34-letniego mieszkańca Siedlec.

Okoliczności interwencji badane są również przez policjantów z Wydziału Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News