Nie żyje reprezentant Polski w piłce wodnej. Paweł Lis miał 32 lata
Zmarł Paweł Lis – reprezentant Polski w piłce wodnej | fot. Pixabay

Tragiczna wiadomość z Bytomia. Nie żyje wielokrotny reprezentant Polski w piłce wodnej. Paweł Lis zmarł w wieku zaledwie 32 lat. O śmierci młodego zawodnika poinformował na swoim fanpage’u na Facebooku klub WTS Polonia Bytom. Zespół poinformował także o szczegółach pogrzebu Pawła Lisa.

O śmierci 32-letniego Pawła Lisa poinformował na Facebooku klub, z którym przez wiele lat zawodnik był związany – WTS Polonia Bytom.

„Z ogromnym smutkiem i nieutulonym żalem zawiadamiamy, że w dniu 4 sierpnia 2023 r. zmarł Paweł Lis – niesamowicie utalentowany bramkarz piłki wodnej, który przez większość swojej kariery był związany z naszym klubem WTS Polonia Bytom” – przekazał klub w komunikacie.

Paweł Lis był gwiazdą nie tylko piłki klubowej, ale także reprezentacyjnej. Zawodnik uczestniczył w drużynie reprezentacji Polski w piłce wodnej. Cechował się niezwykłym talentem, który pozwolił mu na długoletnią karierę w niemieckiej drużynie SC Wedding Berlin, w której barwach grał przez 6 lat – od 2013 do 2019 roku.

Nie żyje reprezentant Polski w piłce wodnej. Paweł Lis zmarł w wieku 32 lat

Swoją karierę kontynuował w śląskim WTS Polonia Bytom. „Wraz z drużyną zdobył: Mistrzostwo Polski w sezonie 2019/2022, Wicemistrzostwo Polski w sezonie: 2022/2023 i 2020/2021, pierwsze miejsce w Pucharze Polski w sezonie 2022 i 2020, drugie miejsce w Pucharze Polski w sezonie 2021” – wylicza profil klubu z Bytomia, przytacza „Fakt”.

„Słowa nie są w stanie wyrazić rozpaczy po nagłym odejściu Pawła, który pozostanie w naszych sercach zapamiętany jako tytan pracy, fenomenalny bramkarz Polski, jeden z najlepszych w Europie. Rodzinie oraz najbliższym składamy najszczersze kondolencje” – podsumowano w oświadczeniu klubu.

Drużyna nie ujawnia informacji o przyczynie śmierci sportowca. Msza pogrzebowa za zmarłego zawodnika odbędzie się 9 sierpnia 2023 r. o godz. 11:00 w Kaplicy Cmentarnej Mater Dolorosa położonej w Bytomiu przy ul. Piekarskiej 71. Pochówek zaplanowano na cmentarzu przy ul. Kraszewskiego w Bytomiu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę