Chwilę po zaręczynach narzeczona spadła z 32-metrowego klifu w Turcji
fot. Pixabay

To miał być najpiękniejszy dzień w ich życiu. Nizamettin starannie zaplanował oświadczyny. Zabrał swoją partnerkę Yesim na romantyczną wycieczkę. O zachodzie słońca, na nadmorskim klifie, oświadczył się jej. Kiedy powiedziała „tak”, mężczyzna poszedł do samochodu po kilka rzeczy, które zabrał ze sobą na piknik. W tym momencie doszło do tragedii. Kobieta runęła z wysokości 32 metrów. Nie udało się jej uratować.

 Do zdarzenia doszło w czasie wakacji pary w północno-zachodniej Turcji. 6 lipca Nizamettin Gursu zabrał swoją 39-letnią partnerkę Yesim Demir na romantyczną wycieczkę – zamierzał się oświadczyć. Zrobił to w malowniczej scenerii. Zabrał kobietę na nadmorski klif o zachodzie słońca i tam padło słowo „tak”. Para niestety nie miała długo cieszyć się swoim szczęściem.

Po oświadczynach Nizamettin skoczył do samochodu po piknikowy koszyk. W międzyczasie doszło do tragicznego wypadku. 39-latka spadła z wysokiego na 32 metry klifu. Chwilę po upadku kobieta jeszcze żyła – podaje „Wirtualna Polska”. Narzeczony niezwłocznie wezwał pomoc i po chwili na miejscu pojawili się ratownicy medyczni. Yesim była reanimowana przez kolejną godzinę, ale medykom nie udało się jej uratować – kobieta zmarła.

Tragiczny finał zaręczyn na rajskich wakacjach w Turcji. 39-letnia narzeczona spadła z nadmorskiego klifu

W swoich późniejszych zeznaniach Nizamettin przyznał, że razem z Yesim wypili trochę alkoholu. 39-latka miała nagle stracić równowagę, po czym spadła w przepaść.

Po wypadku lokalne władze zdecydowały o zamknięciu tego miejsca do czasu, aż nie powstanie regulamin korzystania z klifu. Do tej pory takie zasady nie zostały sporządzone, brakuje tam również jakichkolwiek zabezpieczeń przed ewentualnym upadkiem. Z uwagi na to, iż jest to popularny wśród turystów punkt widokowy, po tragedii zdecydowano się wreszcie coś z tym zrobić.

Jak przekazał brytyjski dziennik „Daily Mail” – 15 lipca pojawiły się pierwsze zasady korzystania z klifu. Osoby, które wybierają się na klif w godzinach wieczornych, mogą pozostać tam na maksymalnie 20 minut po zachodzie słońca.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę