REKLAMA

Kaczyński i Morawiecki
Fot. Twitter

Jak wynika z najnowszego sondażu CBOS, w styczniu największym zaufaniem ze strony Polaków cieszyli się Szymon Hołownia, Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda. Na przeciwległym biegunie znaleźli się natomiast Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki.

REKLAMA

Zgodnie z wynikami styczniowego badania CBOS, marszałek Sejmu Szymon Hołownia zdobył 54% głosów przy pytaniu, ile osób mu ufa. Przeciwnego zdania było 31% osób, które mu nie ufały. Drugie miejsca zajęli prezydenci Warszawy, Rafał Trzaskowski i Polski, Andrzej Duda – po 46%.

Nieco mniej osób, bo 44% przyznało, że ufa wicepremierowi i szefowi MON Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi. Liderowi PSL nie ufa natomiast 27% badanych. Następnie znalazł się Donald Tusk (43% mu ufa, 44% mu nie ufa).

REKLAMA

Mniej osób ufa Morawieckiemu i Kaczyńskiemu

Zaufanie wobec byłego premiera Mateusza Morawieckiego wyraziło 37% ankietowanych, o 5% mniej niż to miało miejsce w grudniu. Z drugiej strony, brak zaufania wskazało 53% respondentów, czyli o 5% więcej niż w grudniowym badaniu.

Po 32% badanych, jeśli chodzi o zaufanie, wskazało na szefa MSZ Radosława Sikorskiego, szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W przypadku tych trzech polityków większe są jednak grupy nieufających im (odpowiednio 38 proc., 41 proc. i 58 proc.).

REKLAMA

REKLAMA