Ginekolodzy doradzają kobietom aby do spania kobiety nie zakładały majtek. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Co ciekawe pomaga w odchudzaniu! O sprawie szerzej wypowiedziała się znana blogerka „Mama ginekolog”.

Nocne wietrzenie miejsc intymnych ma więc wiele zalet. Spanie bez majtek zmniejsza ryzyko infekcji intymnych, pomaga w odchudzaniu oraz poprawia relacje pomiędzy partnerami. Jak informuje blogerka na stronie mamaginekolog.pl, błona śluzowa pochwy oraz gruczoły znajdujące się w pochwie, przedsionku pochwy oraz w okolicach szyjki macicy – produkują śluz, który pełni wiele funkcji. Jeżeli śpimy w majtkach tego śluzu produkuje się więcej.

Spanie bez majtek ma ogromne znaczenie dla osób, które borykają się z nawracającymi infekcjami intymnymi. Jak informuje redakcja ZET wietrzenie, które powoduje że nie ma wilgoci, to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania bakterii. Ponadto spanie bez majtek utrudnia przemieszczanie się drobnoustrojów z okolic odbytu do pochwy. Co najciekawsze – spanie bez majtek pozwala schudnąć! Dlaczego? Bo wtedy przyspiesza nasz metabolizm. Ponadto zmniejsza się ryzyko depresji i poprawiają relacje pomiędzy partnerami.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę