Pixabay.com

Prokuratura Krajowa wydała zalecenie prokuratorom regionalnym w sprawie podejmowania zdecydowanych działań procesowych wobec osób, które dopuściły się przestępstw wobec lekarzy realizujących szczepienia.

Do jednego z głośniejszych incydentów w ostatnich dniach doszło w niedzielę w nocy w Zamościu, gdzie podpalono mobilny punkt szczepień na Rynku Solnym i budynek powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej przy ulicy Peowiaków. Wciąż trwa poszukiwanie sprawcy.

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że zwróci się do ministra sprawiedliwości – prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry z prośbą o objęcie specjalnym nadzorem prokuratorskim tego typu spraw związanych z atakami antyszczepionkowców.

„Departament Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej już kilka tygodni temu skierował do wszystkich prokuratur regionalnych w całej Polsce pismo wskazujące na konieczność podejmowania zdecydowanych działań procesowych przeciwko osobom, które dopuszczają się przestępstw wobec lekarzy realizujących Narodowy Program Szczepień przeciwko Covid-19” – informował rzecznik Prokuratury Krajowej prok. Łukasz Łapczyński.

Komendant Główny Policji poinformował z kolei, że wydał polecenie dotyczące objęcia całodobową ochroną wszystkich mobilnych punktów szczepień, a także ochroną doraźną pozostałych punktów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę