Spełniła się wizja Jackowskiego! Co dalej z koalicją rządzącą?

Pierwsza wizja Jackowskiego po wyborach
fot. Youtube

Czy wizje Krzysztofa Jackowskiego sprawdzają się? Być może ktoś prowadzi statystykę skuteczności słynnego jasnowidza z Człuchowa, natomiast my wiemy o jednej, bardzo ważnej przepowiedni, która wypełnia się na naszych oczach! Już w grudniu 2024 roku Jackowski zapowiadał, że nową koalicję rządową czeka wiele kryzysów, a pierwszy miał nadejść w kwietniu. Kwiecień jest miesiącem wyborów samorządowych, a w tych koalicjanci ze sobą rywalizowali i… nie pozostawiali na sobie suchej nitki! Teraz jasnowidz z Człuchowa mówi, co będzie dalej. Czy rząd Tuska, Hołowni i Czarzastego rozpadnie się w drobny mak!?

REKLAMA

Jasnowidz Jackowski ma wielu krytyków, ale też wielką rzeszę sympatyków, którzy dziesiątkami tysięcy oglądają jego transmisje na żywo na YouTube. Człuchowski profeta rozmawia często także z mediami. W grudniu ubiegłego roku Krzysztof Jackowski rozmawiał m.in. z dziennikarzami „Super Expressu”. Mówił wówczas, że w kwietniu dojdzie do wydarzeń istotnych dla polskiej polityki wewnętrznej.

„Pierwsza rzecz – ja już w grudniu mówiłem, że koalicja przeżyje poważny wewnętrzny kryzys w kwietniu. Dalej mam poczucie, że to pierwszy na tyle poważny kryzys rządu Tuska” – przypomniał Jackowski w rozmowie z dziennikarzami.

Wizja jasnowidza sprawdziła się. Przed wyborami samorządowymi w koalicji wybuchła mała wojna domowa, która zresztą dalej trwa i nie wiadomo, czy nie będzie eskalować do większych rozmiarów!

REKLAMA

Tarcia w koalicji rządzącej od dawna zapowiadał Krzysztof Jackowski. Czy to koniec sojuszu KO, TD i Lewicy? Jasnowidz odpowiada!

Kością niezgody pomiędzy Trzecią Drogą a Lewicą stała się kwestia aborcji. PSL-owcy i ludzie Hołowni chcą powrotu do kompromisu aborcyjnego, a potem zorganizowania referendum ws. liberalizacji dostępu do aborcji z innych przesłanek, niż zawartych w tamtej umowie. Inny koalicjant – Nowa Lewica – od dawna na sztandarach niesie zapewnienie powszechnego dostępu do aborcji do 12 tygodnia ciąży.

Ale to tylko jeden front Trzeciej Drogi, która walczy także z Koalicją Obywatelską w związku z kwestią składki zdrowotnej. Oba te postulaty są sztandarowymi punktami programu PSL-u i Polski 2050.

Przy okazji walki politycznej politycy sojuszniczych frakcji obrzucali się błotem tak, jakby byli nie sojusznikami, ale wrogami! Czy to oznacza rychły rozpad koalicji?

REKLAMA

„Nie sądzę, aby koalicja się rozpadła, ale można mówić o zachwianiu” – ocenił jasnowidz Krzysztof Jackowski.

Podziel się: