Spokojny i bezpieczny wypoczynek – czy w Polsce przyda się nam polisa turystyczna?

Spokojny i bezpieczny wypoczynek

Urlop zaplanowany w obrębie kraju zamieszkania wcale nie oznacza mniejszego ryzyka nieszczęśliwych wypadków – wręcz przeciwnie. Bliskość miejsca wypoczynku bardzo często usypia czujność i ostrożność podróżników, a to prowadzi do bardzo poważnych konsekwencji. Doskonałym przykładem są góry. W ubiegłym roku tylko na obszarze Tatr zanotowano blisko 1000 wypadków! Zatem, czy polisa ubezpieczeniowa może wpłynąć na poziom naszego bezpieczeństwa?

ABC udanej wycieczki

Zdecydowanie tak! Jednak wybrana polisa musi wyróżniać się szeregiem niezbędnych udogodnień.
Ubezpieczenie podróżne w Polsce sprawdzi się niezależnie od kierunku, charakteru oraz samej długości organizowanej wyprawy. Oczekując na wyprawę, bardzo rzadko przewidujemy możliwe niedogodności, a to właśnie one mogą bezpowrotnie zniszczyć radość z każdej ekspedycji. Pakiet turystyczny skutecznie temu zapobiega!

Zastosowanie takiej polisy jest bardzo wszechstronne i uwzględnia wiele zróżnicowanych scenariuszy. Profesjonalne zabezpieczenie podróżnicze działa na każdym etapie nieprzewidzianego incydentu. Zatem, czym powinna wyróżniać się oferta firmy ubezpieczeniowej?

Wybór odpowiedniej polisy turystycznej

Ubezpieczenie turystyczne dla polskich warunków wypoczynku powinno zawierać bardzo zaawansowany zestaw asekuracji oraz ochrony, dopasowany do realiów wypraw oraz indywidualnych potrzeb użytkowników.

W dobrym ubezpieczeniu turystycznym – np.: od Warta.pl – wariant ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków jest aktywny przez całą dobę. Nieustanna ochrona Ubezpieczonego gwarantuje spokój i prawdziwe odprężenie, niezależnie od aktualnej pory dnia lub nocy. Natomiast to jedne z ważnych aspektów.

Kolejnym atutem praktycznych polis turystycznych jest ich elastyczność działania. Wówczas Ubezpieczony otrzymuje możliwość dostosowania zakresu ochrony do rzeczywistej długości trwania takiego urlopu, nawet do 30 dni! To oznacza, że osoba objęta ochroną płaci wyłącznie za czas działania polisy, co znacznie optymalizuje stan domowego budżetu.

Spokojny i bezpieczny wypoczynek

Trzeci ważnym aspektem podczas wyboru dobrego ubezpieczenia wypoczynku w Polsce jest jego szeroki zakres. Co to oznacza?
Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków powinno być dedykowane wszystkim uczestnikom wyprawy, bez względu na wiek lub doświadczenie turystyczne. Dodatkowo pakiet może być dopasowany do indywidualnej podróży lub ekspedycji z przyjaciółmi. Zakres ochrony obejmuje jednocześnie wszelkiego rodzaju wycieczki zorganizowane, ale też pielgrzymki oraz zielone szkoły!

Powyższy punkt doskonale podkreśla znaczenie ubezpieczenia turystycznego w kontekście podróży z dziećmi oraz osobami poniżej 18 roku życia. Polisa uprawnia do wygodnej organizacji wizyty lekarskiej już w aktualnej lokalizacji zgłaszającego, a to wyklucza żmudną konieczność szukania specjalisty oraz organizowania dojazdu.

Finalna zaleta bierze pod uwagę także bezpieczny i sprawny powrót wszystkich uczestników do domu. Wówczas nawet uraz lub kontuzja uniemożliwiająca samodzielne prowadzenie pojazdu nie będzie przeszkodą. Konsultanci firmy ubezpieczeniowej organizują i pokrywają koszty związane z wynajęciem doświadczonego kierowcy!

Podziel się: