Wcierki do włosów
YouTube | Monique

Wcierki do włosów to idealny sposób na poprawę naszej fryzury. Z reguły są one tanie, a ich aplikacja nie stanowi problemu. Dodatkowo wcierki do włosów posiadają wiele składników, które działają niezwykle korzystnie na nasze włosy. Między innymi pomagają nam oczyścić skórę głowy, zniwelować stany zapalne czy odbudować strukturę włosa.

Którą wcierkę wybrać?

Jedną z wcierek, jakie możemy zastosować w naszej pielęgnacji jest woda brzozowa. Jej działanie pomaga wzmocnić włosy i stymulować cebulki, co pozwala zagęścić naszą fryzurę. Dodatkowo woda brzozowa skutecznie pomoże nam uporać się z łupieżem.

Innymi rodzajami wcierek są wcierki rozgrzewające, które to stymulują krążenie w naczyniach, dzięki czemu przyczyniają się do wzmocnienia porostu włosów. Wcierki te najczęściej mają w składzie olejek miętowy lub ostrą paprykę.

Skuteczny sposób na włosy

Wcierki ziołowe także mogą skutecznie pomóc nam, kiedy zmagamy się z problemem wypadania włosów. Ich działanie opiera się na stymulacji porostu włosów, a dodatkowo wcierki ze skrzypem polnym zapobiegają nadmiernemu ich wypadaniu.

Jak zatem widać, obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama wcierek, które mogą pomóc w problemach związanych z naszymi włosami. Pamiętajmy jednak, aby stosować się do zaleceń zawartych na opakowaniu, bowiem nieodpowiednie stosowanie takich kosmetyków może przynieść odwrotny efekt.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!