Jak pozbyć się osadu z kawy?
YouTube | StatUpBox

Często na kubkach i filiżankach pojawia się niezwykle nieestetyczny nalot, który bardzo trudno jest usunąć, nawet dzięki chemicznym środkom. Istnieje jednak niezwykle skuteczny oraz tani sposób, aby szybko pozbyć się szpecących śladów.

Jak szybko i skutecznie usunąć nalot?

Jak podaje portal o2, jednym ze sposobów, który był stosowany jeszcze przez nasze babcie, jest zastosowanie sody oczyszczonej. Do zabrudzonego kubka wsypujemy zaledwie kilka łyżeczek sody oczyszczonej i zalewamy ją odrobiną wody, tak aby uzyskać bardzo gęstą pastę. Następnie roztwór rozprowadzamy po zabrudzeniach we wnętrzu kubka i zostawiamy na około 10 minut. Po upływie tego czasu myjemy całość pod bieżącą wodą.

Podobny skutek uzyskamy jeśli do czyszczenia zabrudzeń po kawie i herbacie użyjemy octu. Dwie łyżki produktu mieszamy z dwoma łyżkami soli i całość rozprowadzamy po zabrudzeniach. Tak, jak w poprzedniej metodzie, pastę zostawiamy na zabrudzeniach na około 10 minut, a po tym czasie dokładnie myjemy kubek.

Sok z cytryny może pomóc

Właściwości wybielające ma także sok z cytryny. Wystarczy, że nalejemy go do brudnego kubka, a następnie zalejemy ciepłą wodą. Taki roztwór zostawiamy w kubku na około godzinę. Osad powinien ulec rozpuszczeniu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę