Sposób na nalot po kawie i herbacie. Kubki jak nowe

Jak pozbyć się osadu z kawy?
YouTube | StatUpBox

Często na kubkach i filiżankach pojawia się niezwykle nieestetyczny nalot, który bardzo trudno jest usunąć, nawet dzięki chemicznym środkom. Istnieje jednak niezwykle skuteczny oraz tani sposób, aby szybko pozbyć się szpecących śladów.

REKLAMA

Jak szybko i skutecznie usunąć nalot?

Jak podaje portal o2, jednym ze sposobów, który był stosowany jeszcze przez nasze babcie, jest zastosowanie sody oczyszczonej. Do zabrudzonego kubka wsypujemy zaledwie kilka łyżeczek sody oczyszczonej i zalewamy ją odrobiną wody, tak aby uzyskać bardzo gęstą pastę. Następnie roztwór rozprowadzamy po zabrudzeniach we wnętrzu kubka i zostawiamy na około 10 minut. Po upływie tego czasu myjemy całość pod bieżącą wodą.

Podobny skutek uzyskamy jeśli do czyszczenia zabrudzeń po kawie i herbacie użyjemy octu. Dwie łyżki produktu mieszamy z dwoma łyżkami soli i całość rozprowadzamy po zabrudzeniach. Tak, jak w poprzedniej metodzie, pastę zostawiamy na zabrudzeniach na około 10 minut, a po tym czasie dokładnie myjemy kubek.

Sok z cytryny może pomóc

Właściwości wybielające ma także sok z cytryny. Wystarczy, że nalejemy go do brudnego kubka, a następnie zalejemy ciepłą wodą. Taki roztwór zostawiamy w kubku na około godzinę. Osad powinien ulec rozpuszczeniu.

REKLAMA

Podziel się: