jak namierzać wyłączony telefon po IMEI
fot. Pxhere

Sposobów na lokalizowanie telefonu jest wiele, lecz większość z nich wymaga, by urządzenie pozostało włączone. Czasem zdarza się, że jest to utrudnione tym bardziej, gdy telefon uległ rozładowaniu. W takim razie, czy można namierzyć wyłączony telefon i jak to zrobić? Na szczęście do naszej dyspozycji są przydatne narzędzia, które pozwalają lokalizować telefon po numerze IMEI nawet dla wyłączonych urządzeń.

Jak odnaleźć włączony telefon?

Jeśli Twój telefon jest włączony, to masz do dyspozycji kilka sposobów na zlokalizowanie sprzętu:

  • Znajdź mój telefon w systemie Android, pozwala ustalić lokalizację smartfona. Możesz to zrobić, logując się na konto Google na innym urządzeniu lub komputerze i używając opcji „Znajdź mój telefon”. Możesz zlokalizować, zablokować lub nawet usunąć dane na odległość.
  • Find My iPhone w systemie iOS to alternatywa dla posiadaczy urządzeń Apple. Zaloguj się na swoje konto iCloud na innym urządzeniu lub komputerze. Następnie użyj opcji „Find My iPhone”. Podobnie jak w przypadku Androida, możesz zlokalizować, zablokować lub usunąć dane na odległość.
  • Jeśli telefon jest w zasięgu, możesz spróbować zadzwonić na swój numer. Nawet jeśli jest ustawiony na tryb wibracji lub bez dźwięku, może to pomóc w zlokalizowaniu go, jeśli jest w pobliżu.
  • Poproś kogoś z bliskich o pomoc w poszukiwaniu telefonu. Możesz użyć innych telefonów, aby próbować skontaktować się z zagubionym telefonem.
  • Aplikacje do śledzenia lokalizacji, takie jak Google Maps mogą okazać się pomocne. Możesz również skorzystać z ich funkcji do lokalizacji telefonu.
  • W razie kradzieży telefonu w miejscu publicznym, warto poinformować o tym służby. Ponadto, możesz skontaktować się z operatorem telefonii komórkowej, aby sprawdzić, czy oferują jakieś dodatkowe usługi w zakresie śledzenia zgubionego telefonu.

Możliwości jest wiele. Warto być ich świadomym. Zgubiony telefon zawsze można odnaleźć!

Jak namierzyć wyłączony smartfon po numerze IMEI

Lokalizacja wyłączonego telefonu może być utrudniona. Szukając rozwiązania, jak namierzyć wyłączony telefon, możesz skorzystać z takich opcji:

  • ustal ostatnią znaną lokalizację swojego smartfona,
  • zgłoś sprawę do operatora i poproś o pomoc,
  • zgłoś kradzież na policję,
  • skorzystaj z technologii antykradzieżowych i wbudowanych w urządzenia.

W niektórych przypadkach lokalizacja telefonu po IMEI nie jest jednym ostatecznym rozwiązaniem. Co ciekawe są dostępne funkcje pozwalające sprawdzić ostatnią zapisaną lokalizację nawet dla urządzeń wyłączonych. Więc jak zlokalizować wyłączony telefon taką usługą? Koniecznie sprawdź archiwalne lokalizacje funkcji Znajdź mój iPhone lub Android.

Na czym polega namierzanie wyłączonego telefonu po IMEI

Numer IMEI może być bardziej skuteczny do zidentyfikowania i zablokowania urządzenia niż do dokładnego określenia jego lokalizacji. W takim razie, jak namierzyć wyłączony telefon po IMEI? Trzeba go znać! IMEI to unikalny numer identyfikacyjny przypisany każdemu urządzeniu mobilnemu. Możesz znaleźć go zazwyczaj pod baterią telefonu lub sprawdzić go wpisując *#06# na klawiaturze telefonu.

Na rynku można też spotkać aplikacje oferujące namierzanie wyłączonego telefonu po IMEI. Tego typu usługa nie do końca gwarantuje powodzenie. Warto dokładnie sprawdzić, na jakiej zasadzie działa konkretny usługodawca i czy jego oferta jest poparta pozytywnymi opiniami. Z reguły tylko profesjonalne służby mają dostęp do opcji lokalizowania urządzeń po IMEI.