sposoby na czkawkę

Czkawka to jedna z najbardziej nieprzyjemnych dolegliwości. Pojawia się zazwyczaj niespodziewanie i potrafi uprzykrzyć funkcjonowanie. Często trwa tylko kilka minut, ale może też trwać przez cały dzień. Jak sobie z tym poradzić? Jak się jej pozbyć? Poznaj rewelacyjne sposoby na czkawkę!

Długotrwała czkawka wpływa negatywnie na człowieka – wykańcza psychicznie i fizycznie. Wiele osób próbuje takich metod jak wstrzymywanie oddechu, picie wody do góry nogami czy zapijanie się wodą. Te sposoby są mało skuteczne, jeśli chodzi o czkawkę, która męczy nas przez cały dzień. Jednak okazuje się, że można pozbyć się jej bardzo łatwo. Poznaj sposoby, o których nie wiedzą nawet lekarze!

Nieznane i bardzo skuteczne sposoby na czkawkę

• Krople laurowe – działają rewelacyjnie i szybko. Wystarczy, że wlejesz do filiżanki gorącą wodę i dodasz 10-15 kropli laurowych.

• Gorczyca i ocet – weź łyżeczkę od herbaty, a następnie wsyp na nią szczyptę gorczycy. Dolej odrobinę niskoprocentowego octu i wymieszaj. Mieszankę umieść a połowie języka – potrzymaj przez około 2-3 minuty i wypluj. Ten sposób jest bardzo nieprzyjemny, ale warto pocierpieć te kilka minut, bo z pewnością czkawka minie błyskawicznie.

• „Kółeczka” z dłoni – ten sposób rewelacyjnie działa w przypadku, gdy czkawka dopiero się pojawiła. Wystarczy, że wstrzymasz oddech i na obu dłoniach połączysz czubki małych palców z kciukami – przypomina to kółeczka. Mocno dociskaj. Czkawka przejdzie niemal po kilku minutach.

Warto pamiętać o tych metodach na czkawkę – nie tylko Ci, którzy się z nią często zmagają, ale również lekarze.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę