REKLAMA

Wypadek
Fot. KP PSP w Brzezinach

Trójka przyjaciół na kilka dni przed studniówką wybrała się do Warszawy. Za kierownicą siedziała 19-letnia Martyna N., która na autostradzie A2 w Nowostawach Dolnych spowodowała wypadek. W jego wyniku zginęli 20-letni Michał i 18-letnia Emilia.

REKLAMA

Martyna i Emilia, dwie mieszkanki Torunia wracały z Warszawy, a towarzyszył im 20-letni Michał J. Kierująca Martyna posiadała prawo jazdy zaledwie od kilku tygodni. Całe zdarzenie miało miejsce 7 stycznia 2023 roku, na tydzień przed ich studniówką.

Na autostradzie A2 na wysokości Łodzi doszło wtedy do tragicznego wypadku. W jego wyniku potężne BMW, którym przyjaciele jechali, dachowało. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby ratownicze, które zajęły się poszkodowanymi.

REKLAMA

Niestety, zakleszczonej w aucie 18-letniej Emilii nie udało się uratować. Nieopodal pojazdu znaleziono ponadto ciało 20-letniego Michała, który także nie miał szans na przeżycie. Kierująca autem Martyna wyszła z niego o własnych siłach. Była w ogromnym szoku i do dziś nie może się pogodzić z utratą przyjaciół.

Prokuratura Rejonowa w Brzezinach, województwo łódzkie, właśnie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Martynie N., której zarzuca spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Oskarżonej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

REKLAMA