„Sprawa jest bardzo poważna”. PO składa wniosek do ABW w sprawie Andruszkiewicza!

Wokół nowo mianowanego wiceministra cyfryzacji rozpętała się istna burza. Wszystko za sprawą raportu węgierskiego think tanku, który wytypował wśród polskich polityków „rosyjskich agentów wpływu”, czyli osoby swoimi działaniami wpisujące się w politykę Kremla. Na tej samej liście, co Mateusz Piskorski, sądzony właśnie za szpiegostwo na rzecz Rosji, znalazł się również Adam Andruszkiewicz, który w tych dniach wszedł do rządu Mateusza Morawieckiego.

   

W związku z informacjami ujawnionymi przez węgierski think tank Platforma Obywatelska zwołała w czwartek w Sejmie specjalną konferencję prasową. Uczestniczący w niej posłowie Marcin Kierwiński i Cezary Tomczyk powiedzieli, że ich partia żąda „natychmiast” od ABW wyjaśnień w sprawie powołania Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji.

– Dzisiaj składamy wniosek do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o udostępnienie informacji, czy wobec ministra Andruszkiewicza przeprowadzono czynności rozpoznawcze (…) m.in. w zakresie szpiegostwa. Tak, proszę państwa, sprawa jest bardzo poważna – oświadczył Tomczyk.

   

– Służby specjalne powinny premierowi oraz wszystkim Polakom powiedzieć, na ile wiarygodne są te informacje węgierskiego think tanku – dodał Kierwiński. Jak ocenił, osoby, których nazwiska upubliczniono w raporcie, czyli m.in. Robert Winnicki, Mateusz Piskorski czy właśnie Adam Andruszkiewicz, mogą być rosyjskimi agentami wpływu w Polsce.

https://www.facebook.com/tomasz.piatek.374/posts/10217479193200571

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News