Wiele osób korzysta z popularnej przeglądarki Google Chrome. Niektórzy korzystają z niej w trybie incognito, bo nie chcą dzielić się z robotami internetowymi swoją aktywnością. Okazuje się, że przeglądarka mimo tego, monitorowała aktywność użytkowników. W związku z tym przeciwko Google Chrome wpłynął pozew zbiorowy.

Jeżeli korzystałeś z funkcji incognito w Google Chrome, to być może jesteś uprawniony do otrzymania odszkodowania od znanego koncernu. Pozew zbiorowy wpłynął do sądu San Jose w Kalifornii. Jak podaje BBC, złożono go najprawdopodobniej w imieniu milionów użytkowników, którzy od czerwca 2016 roku, korzystali z trybu incognito w wyszukiwarce Google Chrome. Kancelaria Boies Schiller Flexner domaga się za naruszenie prywatności aż 5 mld odszkodowania! Każdy z poszkodowanych oczekuje odszkodowania w wysokości 5 tysięcy dolarów.

Jak informuje redakcja ZET, Google został oskarżony o to, że mimo zapewnień zbierał informacje o użytkownikach z ich historii przeglądarki, plików cookie i danych witryn. Google śledził swoich użytkowników i zapisywał te dane. BBC News poinformowało, że Google planuje bronić się przed tymi zarzutami. Jego zdaniem tryb incognito nie chroni użytkowników przed zbieraniem niektórych informacji a użytkownicy są o tym informowani w specjalnych komunikatach. Co to oznacza w praktyce? Nikt w internecie nie jest anonimowy!

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna