Ubrania jak nowe!
YouTube | Sew Much 2 Wear

Zmechacenia bardzo często pojawiają się na naszych ubraniach, a szczególnie na swetrach, płaszczach czy też materiałowych spodniach. Wskutek pocierania o siebie materiału, pojawiają się na nim nieestetyczne „kulki”, które wyglądają dość nieestetycznie. Wiele osób spisuje zmechacone ubrania na straty. Okazuje się jednak, że takie defekty można szybko i łatwo usunąć.

Ubrania jak nowe!

Jednym z najbardziej znanych sposobów na odświeżenie zmechaconych ubrań jest usunięcie kłaczków przy pomocy golarki do ubrań. Golarki takie możemy kupić już za kilka złotych w wielu sklepach, między innymi w drogeriach czy sklepach z artykułami RTV i AGD.

Jeśli nie mamy pod ręką specjalistycznej golarki do ubrań, możemy skorzystać także z maszynki do golenia. Najlepiej do tego rodzaju czynności nadają się jednak najtańsze golarki, bez nawilżającego paska.

Wypróbuj te sposoby

Innym sposobem jest natomiast zastosowanie pumeksu i rajstop. Na kostkę nawijamy rajstopy, aby zabezpieczyć materiał przed zniszczeniem, a następnie pocieramy zmechacone miejsca na naszym ubraniu. Co ciekawe, użycie pumeksu jest o wiele bardziej bezpieczne niż użycie maszynki do golenia, bowiem przy jego pomocy o wiele trudniej jest zrobić dziurę czy też zaciągnąć materiał.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!