Jak usunąć plamy z żywicy?
YouTube | Laurastar

Plamy z żywicy mogą skutecznie zniszczyć naszą odzież. Lepiący sok jest bardzo trudny do usunięcia, a dodatkowo mocno przyciąga do siebie kurz i brud, co jeszcze mocniej powoduje niszczenie ubrania. Jak zatem skutecznie usunąć żywicę, a przy okazji nie zniszczyć swoich ubrań?

Jak skutecznie usunąć zabrudzenie?

Jak podpowiada portal Dom w porządku, najskuteczniejszym sposobem na usunięcie żywicznych plam jest zastosowanie żelazka. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej metodzie prasowania, bowiem nieodpowiednie zaprasowanie żywicznej plamy jeszcze mocniej utrudni nam jej późniejsze usunięcie.

Aby skutecznie usunąć plamy na spód oraz na wierzch zabrudzonej części ubrania kładziemy białe, bawełniane ściereczki. Jeśli akurat nie mamy ich pod ręką, skuteczne będzie także wykorzystanie papieru do pieczenia. Następnie na żelazku ustawiamy najwyższą możliwą temperaturę dla danej tkaniny i dokładnie prasujemy. Spora część żywicy zostanie wówczas przeniesiona na ściereczkę lub też papier do pieczenia, a my pozbędzie mysie nieestetycznej plamy.

Kolejny sposób na usunięcie plamy z żywicy

Innym sposobem na usunięcie plamy z żywicy, jednak tylko w przypadku gdy jest ona świeża, jest włożenie jej do zamrażarki. Po delikatnym zamrożeniu żywicy skuteczne jest jej delikatne zdrapanie. Tę czynność można wykonać przy pomocy plastikowego nożyka lub też paznokci. Warto jednak uważać, aby nie uszkodzić tkaniny.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!