Jak czyścić tenisówki?
YouTube | How To With Kristin

Tenisówki to jedne z najpopularniejszych butów na świecie. Czołową firmą produkującą trampki jest oczywiście firma Converse, która zapoczątkowała ten rodzaj butów. Do dziś jednak wiele innych marek zdecydowało się na wprowadzenie do swojego asortymentu tenisówek.

Jak czyścić tenisówki?

Nie da się ukryć, że buty te są niezwykle wygodne i uniwersalne. Świetnie pasują zarówno do sportowego outfitu, jak i do bardziej eleganckiej stylizacji. Dla wielu osób problemem jest jednak zadbanie o ich nienaganny wygląd. Jak czyścić trampki, aby długo wyglądały jak nowe?

Jak podaje portal KobietaMag, trampki najlepiej jest czyścić stosując do tego letnią wodę, do której dodajemy niewielką ilość detergentu np. szarego mydła. Tenisówki wykonane z płótna lub skóry myjemy delikatnie pocierając zabrudzone miejsca zwilżoną szmatką. Jeśli jednak posiadamy zamszowe tenisówki, zdecydowanie lepszym wyborem będzie wyczyszczenie ich na sucho. Co więcej, jeśli nasze zamszowe trampki nieco zawilgotniały, lepiej będzie jeśli poczekamy, aż całkowicie wyschną i dopiero wtedy zabierzemy się za ich czyszczenie.

Białe buty traktujemy nieco inaczej

Nieco inną metodę czyszczenia zastosujemy w przypadku posiadania białych trampek. W takim wypadku najlepiej będzie skorzystać z miękkiej gąbki oraz proszku do prania białych rzeczy. Nieco proszku nakładamy na wilgotną gąbkę i delikatnie czyścimy zabrudzone miejsca na naszych butach.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę