plama po szmince
fot. screen Youtube / Telemundo

Ślady ze szminki na koszuli czy innych ubraniach są dość trudne w usuwaniu. Wystarczy moment nieuwagi, aby trakcie porannego przygotowywania się do pracy popsuć sobie humor na resztę dnia. Dzięki temu patentowi wyeliminujesz problem w kilka chwil.

Pośpiech zwykle towarzyszy nam z rana, gdy mamy zaraz wychodzić do pracy. Łatwo wtedy o czymś zapomnieć albo przez moment nieuwagi poplamić sobie bluzkę, podczas szybkiego konsumowania posiłku czy malowania ust szminką. Co prawda jasne ubrania są uniwersalne i można je założyć na każdą uroczystość, to niestety mają też swoje minusy – błyskawicznie ulegają zabrudzeniom i trudno je potem doczyścić. Jednak znamy genialny patent na usuwanie plam z kosmetyku – także z kolorowych ubrań. Musisz tylko poznać ten trik i wykazać się odrobiną pomysłowości.

Jak uporać się zabrudzeniami ze szminki?

To trik, który działa znakomicie. Jeżeli zanieczyściłeś swoją bluzkę szminką, to sięgnij po lakier do włosów. W przypadku gdy plama jest spora, zetrzyj jej nadmiar z tkaniny np. przy pomocy delikatnej gąbki. Całą czynność wykonuj uważnie, bo w przeciwnym razie wmasujesz malowidło jeszcze bardziej w materiał.

Potem weź lakier do włosów i hojnie spryskaj nim plamę. Po kilku minutach urwij listek papieru i zetrzyj nim kosmetyk. Teraz wrzuć odzież do bębna pralki i ustaw program, który stale używasz. Po praniu nie zobaczysz już żadnej plamy po szmince. Z tym trikiem usuniesz nawet stare ślady po szmince. Na początku, tak jak uprzednio, zaaplikuj na nią lakier do włosów, a potem zmocz delikatnie gliceryną. Później upierz rzecz w pralce i to wszystko. Wyjmij ubranie z urządzenia – szybko dostrzeżesz niesamowitą zmianę – materiał będzie jak nowy.

Czytaj też: Jak szybko rozwiązać supeł bez uszkadzania reklamówki? Znakomity trik


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!