REKLAMA

kran w łazience
fot. screen Youtube / testsguide.de

Kamień na baterii łazienkowej to coś okropnego, z czym nikt nie chce mieć do czynienia. Niestety powstaje mimo naszej woli. Jeśli z nim walczysz, a szorowanie nie przynosi efektów, to pozostaje sięgnąć po fachowe detergenty ze sklepu, ale one też często zawodzą. Możesz oczywiście szukać dobrych rad w sieci, ale tak na dobrą sprawę wiele takich patentów szkodzi armaturze pod prysznicem, prowadząc do powstania rys na metalowej powierzchni. Jednak my znaleźliśmy mistrzowski sposób, który jest tani, wydajny i w pełni bezpieczny. Wypróbuj go, a nie pożałujesz!

REKLAMA

Każdego dnia korzystamy z prysznica, toteż jego powierzchnia często styka się z wodą. Kumulują się na nim śladowe ilości minerałów i tak z biegiem czasu bateria wręcz zarasta, a solidny osad jest widoczny gołym okiem. Brak regularności w sprzątaniu skutkuje nagromadzeniem się grubej powłoki kamienia, który przywiera do metalu tak bardzo, że nie sposób go usunąć.

Zdrapywanie odpada. Wtedy łatwo o zarysowanie armatury i kafelek, tym samym trzeba poszukać innych rozwiązań. Użycie ostrych detergentów ze sklepu może okazać się pomocne, ale niestety trzeba liczyć się z tym, że uszkodzą zewnętrzną powłokę chromu (np. odbarwią ją). Po co więc ryzykować, skoro domowy patent działa tak samo dobrze i nie naruszy metalowej warstwy.

REKLAMA

Jak zwalczyć kamień z baterii prysznicowej?

Oto kilka sprawdzonych metod na kamień pod prysznicem. Jeśli do tej pory nie chciał zejść nawet mimo żmudnego szorowania chemikaliami, to po zastosowaniu jednego z poniższych trików zejdzie bez oporu, a ty będziesz podziwiać czystą i lśniącą armaturę łazienkową.

Okład z octu
Powszechna metoda, którą zna niemal każdy, ale warto o niej wspomnieć, ponieważ działa pierwszorzędnie. Na początku zwilż octem ręczniki papierowe, a potem poobkładaj nimi całą armaturę i owiń wszystko folią spożywczą na kilka godzin. Po tym czasie kamień powinien sam odpaść.

REKLAMA

Pasta do zębów
Pastę ma każdy w swojej łazience. Warto wykorzystać ją zamiast octu. Wystarczy nasmarować baterię porządną warstwą tego kosmetyku i odczekać kilka godzin. Obecny w paście fluor napowietrzy osad, które zacznie po chwili samoczynnie odstawać.

Kwasek cytrynowy
Skutecznie rozbija osad z kamienia. Do szklanki wody dodaj łyżkę kryształków i przelej do pojemnika z dozownikiem. Skrapiaj kabinę, nie żałując roztworu. Zostaw specyfik na ok. 60 minut. Później zacznij przecierać całą baterię gąbką, a na koniec spłucz wodą.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA