Spryskaj nim okna
fot. Facebook / Smart Fox

Spryskaj nim okna, a zrezygnujesz z drogich płynów. To sposób, który jest niesamowicie efektywny i sprawdzi się podczas mycia okien.

Czyste okna to wizytówka każdego domu. Gdy są brudne, nawet najpiękniejsza firana czy zasłona będzie wyglądać marnie. Nasze mieszkanie powinno być jasne, pełne światła i zachwycać świeżym powietrzem. Niestety, utrzymanie okien w czystości może być wyzwaniem dla niektórych osób. Częste używanie drogich płynów do czyszczenia może sprawić, że wydajemy więcej pieniędzy niż jest to warte, bo smugi i zacieki pozostają. Okazuje się, że istnieje prosty, ekonomiczny i przede wszystkim tani sposób na utrzymanie okien w nieskazitelnej czystości. Wystarczy samodzielnie przygotować domowy płyn.

Spryskaj nim okna, a zrezygnujesz z drogich płynów. Genialny pomysł na czyste okna

Przygotowanie jest bardzo proste, z kilku prostych składników. Potrzebujesz wody, soku z cytryny, octu, sodę oczyszczoną. Do spryskiwacza wlej równą ilość wody i octu, następnie dodaj kilka łyżek soku z cytryny i łyżeczkę sody oczyszczonej. Zakręć spryskiwacz bardzo szczelnie, a potem energicznie wstrząsaj kilka minut, aby składniki się połączyły.

Spryskaj gotowym płynem okna, a następnie miękką szmatką delikatnie czyść okna. Nie naciskaj na szyby, by nie zrobić smug. Potem namocz gąbkę w wodzie i przemyj. Na koniec przetrzyj suchą ściereczką i gotowe! Okna pięknie się prezentują, a ty oszczędzasz czas i pieniądze.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę