plama z kawy na dywanie
fot. screen Youtube / DIY Carpet Cleaner

Dywany sprawiają, że wnętrza stają się bardziej komfortowe. Lecz prawdziwą udręką właścicieli tych elementów wyposażenia są plamy. Mogą one pojawić się np. w wyniku pochlapania dywanu kawą. Sprawdź, jak usunąć brzydkie plamy z dywanów.

Plama z kawy na dywanie to prawdziwa zmora

Po kawę zwykle sięgamy o poranku. Amatorzy tego energetyzującego napoju piją go codziennie. Nieraz wystarczy jeden gwałtowny ruch i roztargnienie, aby mała czarna wylądowała na dywanie. Z plamami na dywanie sama woda może sobie nie poradzić. Miękką ozdobę wnętrza można uratować, stosując też inne środki, ale wcale nie mamy na myśli sklepowych detergentów.

Niestety każdy posiadacz dywanu, powinien liczyć się z tym, że w przyszłości pojawią się na nim zanieczyszczenia, z którymi trzeba będzie się zmierzyć. Dywan można oczywiście oddać do pralni, ale oszczędniej będzie wyprać go własnoręcznie – przy pomocy odpowiednich środków do czyszczenia. Okazuje się, że sojusznikiem w walce z zabrudzeniami po kawie jest ocet.

Plamy na dywanie wywabi woda z octem

Niecodzienną, ale efektywną metodą na zwalczanie zabrudzeń z dywanu jest mieszanka wody z octem. Ten roztwór kapitalnie poradzi sobie z plamami po małej czarnej, które pojawiły się na dywanie. Stworzenie tego niezawodnego preparatu jest bardzo łatwe.

Biały ocet (1 łyżkę) rozpuść w 1 litrze chłodnej wody, a potem spryskaj zabrudzenie i lekko pocieraj do czasu, aż w pełni zniknie. Bez obaw, specyficzna woń octu wyparuje po kilku godzinach.

Niezawodne domowe metody na usuwanie plam z dywanu

Oprócz octu do walki zabrudzeniami na dywanie możesz wykorzystać inny artykuł, który prawdopodobnie masz w kuchni. To soda oczyszczona. Rozsyp ją na plamę, trochę poczekaj, a potem zacznij pocierać plamę, aż nie będzie po niej śladu.

Plamy z dywanu mogą zniknąć także dzięki chusteczkom nawilżanym dla niemowląt. Pamiętaj, że w tej sytuacji czas działa na Twoją niekorzyść, więc najlepiej pocieraj nieczystość chusteczkami zaraz po powstaniu.

Czytaj też: Działa lepiej niż ocet i kwasek. W mig usuwa kamień z czajnika


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę