zbieranie sierści z dywanów
fot. screen Youtube / KYK Creations

Każdy, kto ma domowego zwierzaka, musi liczyć się z pewnymi obowiązkami. Opiekując się pupilem, należy wysoce się do tego przygotować. Jedno to zapewnienie mu odpowiednich warunków do życia, a drugie to zabawa i poczucie bezpieczeństwa. Jednak trzeba liczyć się też z takimi sytuacjami jak obdrapane szafki czy obecna niemal wszędzie sierść. Poznaj domowy sposób na pozbycie się z dywanu niesfornych włosków!

Czasami sierść znajduje się niemal wszędzie: na fotelach, na podłodze, na dywanie, a nawet na naszych ciuchach. To, że zwierzak ją gubi, jest zupełnie normalne. Oto metoda, dzięki której usuniesz problematyczne kłaczki z łatwością.

Domowy sposób na zebranie sierści z dywanu

Jeśli masz w domu zwierzaka, musisz znacznie częściej odkurzać (zwłaszcza w okresie linienia). W tym celu możesz zaopatrzyć się w odkurzacz o sporej mocy, który ułatwi Ci całe zadanie. Ale to i tak za mało. Aby efektywnie usunąć włoski z dywanu, wypróbuj pewien rewelacyjny trik!

Zanim zabierzesz się za odkurzanie, przyszykuj pojemnik ze spryskiwaczem. Wlej do niego płyn do płukania i wodę (1 miarka płynu, 2 miarki wody), a następnie takim preparatem skrop swój dywan. Oczyścisz go z sierści dużo łatwiej, a dodatkowo dywan będzie przyjemniej pachniał.

Jak sprawnie usunąć sierść z kanapy?

Możesz kupić specjalną rękawicę do zbierania sierści albo wypróbować tańszy sposób. Będzie Ci potrzebna rolka do ubrań – perfekcyjnie zbiera drobne włoski. Inny patent polega na użyciu gumowych rękawiczek – najpierw je zwilż, a potem zacznij przecierać powierzchnię kanapy. Sierść zacznie zwijać się w kłębki, a Ty zbierzesz ją błyskawicznie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę