Spryskaj tym łopatę. Najlepszy sposób na skuteczne odśnieżanie

odśnieżanie
fot. Pixabay

Gdy rano spoglądasz za okno, widzisz tam zasypane śniegiem całe auto. Mimo że udało się w miarę komfortowo wyjść z domu, to wyjazd samochodem na ulicę nie jest praktycznie możliwy. Nie pozostaje nic innego, jak zabrać się za odśnieżanie. Wiele osób nienawidzi tej czynności. Mając na względzie praktykę z ubiegłych lat, wiesz zapewne, że to nielekka praca. Tymczasem ona wcale nie musi taka być! Oto sprawdzony patent na proste, błyskawiczne i efektywne odśnieżanie.

REKLAMA

Czym najlepiej odśnieżać?

Niewiele osób inwestuje w specjalny sprzęt do odśnieżania. Przeważnie zaopatrujemy się tylko w solidną łopatę, której nie zaszkodzi ciężar śniegu. Każdy właściciel gospodarstwa domowego powinien ją mieć.

Skuteczne odśnieżanie jest możliwe. Wystarczy użyć preparatu WD-40

Jeżeli chcemy ułatwić sobie odśnieżanie, przyda nam się dobrej jakości łopata. Dobrze, aby była wzmocniona metalowymi wstawkami, dzięki którym można zwinnie operować sprzętem, bez lęku, że się złamie. Jeśli jednak manewrujemy łopatą z ubiegłego sezonu, a na tej znajduje się rdza, proces odśnieżania nie będzie efektywny. Łopata w takim stanie przestaje pełnić swoje funkcje. Czy można jakoś temu zaradzić? Owszem, wystarczy wymienić starą łopatę na nową i regularnie aplikować środek WD-40.

REKLAMA

Sposób na lżejsze odśnieżanie

Znasz ten problem, gdy śnieg jest bardzo lepki i ciężki, że lgnie do łopaty, zamiast od niej odpadać? Nie ma nic bardziej denerwującego! To pochłania dodatkowo więcej czasu i energii. Zanim przystąpisz do odśnieżania, skrop łopatę preparatem WD-40, a problem zniknie natychmiast! Poświęcisz na to kilka sekund, a potem bez problemu zgarniesz śnieg nawet z większych powierzchni.

Podziel się: