Spryskaj tym meble. Genialny sposób na pleśń

Przecieranie mebli
fot. screen Youtube / Clean My Space

Jedną z głównych przyczyn osadzania się pleśni na meblach jest wysoka wilgotność. Gdy już rozwinęły się w niej zarodniki grzybów (pochodzące np. z łazienki), to z czasem osiądą na szafkach. Sprawdź jak trwale i skutecznie usunąć pleśń z mebli.

REKLAMA

Dlaczego na meblach pojawia się pleśń?

Zarodniki pleśni potrafią unosić się w powietrzu całkowicie niezauważone, do momentu, aż nie zaczną wzrastać. A w optymalnych warunkach (wilgoć, ciepło), powstaje z nich pleśń. Jest niebezpieczna dla zdrowia i trzeba ją jak najszybciej usunąć.

Chroń powierzchnie przed rozprzestrzenianiem się pleśni – czyszcząc szafki na zewnątrz. W trakcie czyszczenia możesz niechcący roznieść zarodniki pleśni na inne części domu. Aby temu zapobiec, spróbuj je wyizolować i starannie wyczyść miejsce dookoła nich po całym zabiegu.

Jak pozbyć się pleśń z mebli?

Na początku weź odkurzacz i zacznij czyścić miejsca z pleśnią. Sprzęt będzie zasysać pojedyncze zarodniki, a także brud i kurz. Po całym zabiegu opróżnij pojemnik odkurzacza, najlepiej na zewnątrz domu.
Rozwojowi pleśni sprzyja wilgoć. Jeżeli klimat w Twoim mieszkaniu jest wilgotny, postaw w swoim pomieszczeniu z meblami osuszacz powietrza.

REKLAMA

Do czyszczenia pokaźnej, głęboko osadzonej pleśni na meblach przyda Ci się szczotka z miękkim włosiem i płyn do mycia naczyń. Szoruj meble, a potem przetrzyj całość zwilżonym ręcznikiem. Gdy po pleśni nie będzie śladu, przetrzyj powierzchnię ponownie suchą ściereczką. Jeżeli natomiast pleśń nie zniknęła do końca, cały zabieg powtarzaj do czasu, aż osiągniesz oczekiwany efekt.

Możesz także użyć destylowanego białego octu. To niezawodny środek, który likwiduje pleśń. Spryskaj nim meble i odczekaj ok. 60 minut, a potem przetrzyj powierzchnię mokrą ściereczką. W razie konieczności znów użyj octu w identyczny sposób. Na samym końcu przetrzyj starannie meble suchą szmatką, gdy pleśń zniknie.

Ten produkt z apteki za 9 zł usunie grzyb. Po 3 dniach zniknie bez śladu

Dwie szklanki ciepłej wody wymieszaj z 2 łyżkami olejku herbacianego. Nanieś mieszankę na meble i zostaw na trzy dni. W tym czasie staraj się ich nie dotykać. Później zetrzyj resztki po pleśni wodą z mydłem i dokładnie wytrzyj obszar ręcznikiem.

REKLAMA

Podziel się: